Zwierzęta hodowlane potrzebują odpowiedniej paszy

Moja rodzina od dawna prowadzi hodowlę zwierząt. Mamy między innymi świeni, kury i gęsi. Zawsze dbamy o to, by naszym zwierzątkom niczego nie brakowało i żeby rosły duże i zdrowe. Każdemu z nich podajemy różnego rodzaju pasze, które łatwo nabyć w województwie kujawsko-pomorskim. Każde zwierzę potrzebuje czegoś trochę innego, dlatgo starannie wybieramy dostawców. Takie rzeczy są bardzo istotne na hodowli.

W kujawsko-pomorskim są bardzo dobre pasze

pasze kujawsko-pomorskieUwielbiam zajmować się zwierzętami. Już kiedy byłem mały karmiłem świnie i doiłem krowy. To bardzo szlachetne zajęcie, które pozwala być blisko natury. W naszym gospodarstwie mamy duże pmieszczenie, w którym trzymamy pasze różnego rodzaju. Zazwyczaj kupujemy juz gotowe pokarmy dla zwierząt, ale czasami mój ojciec przygotowuje własne mieszanki. Jeśli chodzi o pasze kujawsko-pomorskie jest znakomite pod tym względem. Tutaj przykłada się bardzo dużą wagę do takich rzeczy i bardzo się staramy, żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Nasze świnie nie raz wygrywały już w konkursach dla hodowców. Chcielibyśmy utrzymać dobrą passę, a w tym roku mamy też nadzieję, że nasza Mućka okaże się najbardziej dojną krową we wsi. Bardzo dbamy o nasze zwierzęta. Czyścimy je jak należy, chlew jest dobrze wentylowany, a pasze z kujawsko-pomorskiego są po prostu najwyższej jakości. Nasze kury i gęsi zawsze chętnie jedzą i później mamy duzo świeżych jaj. Życie na wsi ma swoje uroki i jeśli tylko zadba się własciwie o zwierzęta, można z nich w pełni korzystać.

Udało się! Nasza Mućka jest najbardziej dojną krową w okolicy. W tym roku wygraliśmy też po raz kolejny konkurs na najlepiej wychodowaną trzodę chlewną. Nasze gospodarstwo pięknie się rozwija. To zasługa ciężkiej pracy i dobrych pasz z kujawsko-pomorskiego. Naprawdę warto tutaj mieszkać.

Top