Zostałam opiekunką starszej osoby

Przez wiele lat pracowałam, jako opiekunka starszych osób. Bardzo lubiłam tę pracę. Jednak ostatnio ze względu na redukcję etatów, zostałam zwolniona z pracy w domu seniora. Od razu zabrałam się za poszukiwania nowej pracy. Miałam kilka pomysłów na siebie, ale od kilku tygodni nie mogłam nic znaleźć. Pewnego dnia spotkałam się z moją przyjaciółką i porozmawiałyśmy.

Znalazłam pracę, jako opiekunka starszej osoby

szukam pracy jako opiekunka osoby starszej z zamieszkaniemPowiedziałam jej, że szukam pracy jako opiekunka osoby starszej z zamieszkaniem. Okazało się, że ostatnio widziała ona ogłoszenie o pracę, gdzie ktoś oferował taką pracę. Szybko znalazła do ogłoszenie na telefonie i mi pokazała. Muszę przyznać, że warunki tego zatrudnienia, były bardzo dobrze opisane. Z ogłoszenia dowiedziałam się, jakie są warunki zamieszkania oraz płaca. Bardzo mi się spodobało to, że miałam mieć osobny pokój i przynajmniej trzy wieczory i noce wolne w tygodniu. Oprócz tego miałam zajmować się starszym panem, który potrzebował opieki w wykonywaniu codziennych czynności, takich jak wykąpanie się, zrobienie zakupów i przygotowanie obiadu, a także podanie rano i wieczorem leków. Taka praca bardzo mi odpowiadała. Co prawda nie znajdowała się ona w mojej miejscowości i wiązała się z wyjazdem, ale dzięki temu, że miałam zagwarantowane zakwaterowanie, nie musiałam się o nic martwić.

Nie zwlekałam więc dłużej i jeszcze tego samego dnia zadzwoniłam na numer telefonu podany w ogłoszeniu. Całe szczęście oferta okazała się dalej aktualna. Umówiłam się na następny dzień na spotkanie, podczas którego miałam zapoznać się ze specyfiką pracy i dać odpowiedź, czy mi to odpowiada. Praca była dla mnie wręcz idealna, dlatego od razu się zdecydowałam i dzisiaj bardzo się cieszę, że udało mi się znaleźć takie solidne i stabilne zatrudnienie.

Top