Znaczenie pielęgnacji paznokci

Dbanie o swój wygląd jest w obecnych czasach bardzo ważne i nie ogranicza się tylko do twarzy czy sylwetki. Coraz częściej zwracamy uwagę nie tylko na ogół naszej prezencji, a za pojedyncze elementy. Dobrym na to przykładem są włosy – wcześniej wystarczyło mycie szamponem z odżywką, a teraz wykonujemy całe rytuały. Uwagę przykuwamy także do detali.

Jak ważna jest pielęgnacja paznokci?

narzędzia do pielęgnacji paznokciNiektórzy uważają, że naszą wizytówką nie jest twarz, a dłonie. To, jak wyglądają, może powiedzieć o nas wiele, powinny być zatem zadbane. Paznokcie też są bardzo ważne – cała dłoń prezentuje się znacznie lepiej, kiedy są czyste, spiłowane, a skórki są przycięte. Dodatkowo, estetyki dodaje ich pomalowanie, a co do koloru mamy pełną dowolność. Paznokcie u stóp też powinny być zadbane, zwłaszcza latem, kiedy je odkrywamy, wybierając sandałki lub klapki zamiast tenisówek czy innych krytych butów. Dbanie o ten element naszego wyglądu nigdy nie był łatwiejszy – narzędzia do pielęgnacji paznokci można kupić w każdej drogerii czy kiosku, a nawet w niektórych sklepach osiedlowych. Pilniczki, radełka oraz cążki występują w wielu wariantach, więc możemy wybrać ten, który najbardziej nam odpowiada. Ponadto, coraz bardziej dostępne są urządzenia, które posiadają wiele funkcji w jednym, na przykład elektryczny pilnik z wymiennymi końcówkami – frezarką czy specjalną do polerowania powierzchni płytki paznokciowej.

Wygląd naszych dłoni i stóp może świadczyć o ich właścicielu. Powinniśmy zatem zadbać, aby niezależnie od okoliczności wyglądały jak najlepiej. Wcale nie muszą być pokryte jaskrawym kolorem czy wzorem, aby wyglądać zjawiskowo – podstawowy manicure i pedicure nie zajmuje dużo czasu w wykonaniu, zatem utrzymanie schludnego wyglądu jest bardzo proste.

Top