Zbiornik na szambo z betonu czy tworzywa?

Szamba betonowe, ale także te ekologiczne oraz wykonane z tworzywa sztucznego mają swoje zalety i wady. Powinniśmy więc na początku dobrze przemyśleć naszą sytuację i sprawdzić, jaki występuje u nas grunt wodny, aby dokładnie określić, które szambo będziemy mogli zainstalować. W takich obliczeniach mogą nam pomóc doświadczeni fachowcy, którzy od lat instalują szamba.

Niski koszt budowy szamba betonowego

wytrzymałe szamba betonowe - RadomKiedy chcemy jak najwięcej zaoszczędzić na budowie szamba betonowego na terenie naszej posesji, to najlepszym rozwiązaniem jest wybrać szambo betonowe. Za najtańsze rozwiązanie będziemy musieli zapłacić w granicach 3000 zł i będzie to od razu zapłata za transport szamba, a także jego montaż. Natomiast w przypadku szamba ekologicznego będziemy musieli liczyć się z wydatkiem około 6000 zł, więc jest to znacznie więcej. Gdy będziemy chcieli jeszcze dodatkowo wzmocnić szambo włóknami szklanymi, to będziemy musieli zainwestować około 8000 zł. W przypadku gdy chcemy nad szambem umożliwić ruch samochodowy, to powinniśmy kupić najbardziej wytrzymałe szamba betonowe – Radom to miejscowość, gdzie za najlepsze szamba betonowe wraz z montażem i transportem zapłacimy około 8000 zł. Szamba wykonane z plastiku są znacznie prostsze w transporcie oraz montażu, ponieważ są znacznie lżejsze i ważą około 300 kg. Nie musimy wtedy używać żadnych ciężkich pojazdów ani hydraulicznego dźwigu samochodowego. Dodatkowo wielu właścicieli takich szamb informuję, iż szamba plastikowe są znacznie jeszcze mniejsze od szamb betonowych.

W sytuacji, gdy na terenie miejscowości, w której mieszkamy zostanie wybudowana oczyszczalnia miejska, to będziemy mogli wykopać szambo i przerobić je na deszczówkę. Zawsze musimy uważać, gdy montujemy szambo w gruntach nawodnionych, ponieważ powinniśmy tam zastosować dodatkowe obciążenia szamba.

Top