Zastosowanie zawiesi w przemyśle

Liczne procesy produkcyjne wymagać będą od nas zaplanowania tego, w jaki sposób możemy przenosić półprodukty i surowce na następne etapy produkcyjne, jeżeli nie jest to wcale takie proste. Często możemy mieć do czynienia na przykład z produktami, które mają wysoką temperaturę, a mimo to trzeba je już przetransportować dalej.

Przemysł często wykorzystuje najróżniejsze zawiesia

zawiesia łańcuchowePomocą w takich sytuacjach mogą okazać się odpowiednie zawiesia. Należy zamontować je do dźwigu przemysłowego lub znajdującej się na hali suwnicy. Wówczas uda się nam w komfortowy i bezpieczny sposób dostarczać wszędzie niezbędne materiały oraz surowce, które będziemy mogli wykorzystać podczas produkcji. Często ręczne wrzucanie surowców do maszyny byłoby po prostu nieefektywne, dlatego trzeba wykorzystać dźwig albo też suwnicę. W przypadku materiałów sypkich w kontenerach i pojemnikach, najlepiej sprawdzą się zawiesia z hakami, które mają kilka ścięgien, a więc można złapać za wszystkie rogi kontenera, a następnie zwolnić niektóre z łańcuchów, aby przechylić kontener zależnie od naszego zapotrzebowania. Takie rozwiązanie pozwala na prowadzenie wielu różnych procesów produkcyjnych na najwyższym dostępnym poziomie, a dodatkowo nie angażuje za bardzo fizycznie naszych pracowników. Należy jednak dobrać odpowiednią grubość łańcuchów takiego zawiesia, aby było ono wystarczająco mocne.

Udźwig zawiesia powinien zostać nam podany przez jego producenta. Takim danym można zaufać, wykorzystując zawiesia do celów produkcyjnych na terenie naszej hali. W ten sposób będziemy w stanie przygotować naszą firmę do wszystkich wyzwań, jakie pojawią się, gdy będziemy zdobywać rynek. Dobre zawiesia zagwarantują nam wysoki poziom komfortu pracy oraz przyspieszą oczekiwanie na produkty.

Informacje pochodzą z szekle.eu

Top