Zastosowanie przemysłowej telewizji

Dzisiejsza technologia monitoringu wizyjnego jest tak rozbudowana, że można praktycznie śledzić wszystko to, co znajduje się w zasięgu kamer i na dodatek zapisywać te filmy w wysokiej jakości HD w pętli, lub na zainstalowanych w takim monitoringu – serwerach z dyskami o dużej pojemności zapisu.

Czy warto instalować telewizję przemysłową?

polecana telewizja przemysłowaWiększość zakładów przemysłowych, biur, czy innych newralgicznych pomieszczeń (np. magazyny z elektroniką) praktycznie nie jest w stanie obejść się bez takiej telewizji. Instalowane są nawet kamery na zewnątrz budynków, celem identyfikacji ewentualnych zagrożeń. Taki monitoring to dziś już nie gadżet, ale jak najbardziej potrzebny sprzęt, zakładany w wielu miejscach. Monitoring jest nawet montowany na skrzyżowaniach, ulicach, budynkach zewnętrznych, czy nawet na przystankach komunikacji miejskiej. Można powiedzieć, że przez całą dobę oko kamery obserwuje wszystko i wszystkich. Siłą rzeczy bezpieczeństwo w miastach poprawiło się na tyle, że jeśli nawet uśniemy na przystanku autobusowym, raczej nikt nas nie okradnie. Jeśli nawet spróbuje – może zostać nagrany i szybko zidentyfikowany. Ale polecana telewizja przemysłowa stosowana jest przede wszystkim w zakładach pracy. I to nie tylko ze względu na dozór pracowników, ale np. ze względu na ich bezpieczeństwo. Czy ktoś może wyobrazić sobie bank bez dozoru kamer? Dziś raczej nie jest to możliwe. Kamery cyfrowe mogą nagrywać zdarzenia, zapisywać je na własnych dyskach.

Mogą również przesyłać nagrane filmy do sieci LAN (zapisywać je w tzw. chmurze), lub przesyłać do sieci internetu. Tam miejsca na pewno nie zabraknie. Wielkie zakłady przemysłowe, czy banki mają odpowiednią ilość miejsca, przeznaczonego na przechowywanie dużej ilości nagrań, czy zdjęć.

Top