Zastosowanie dużych palet jednorazowych

Niełatwo wyobrazić sobie działanie branży transportowej czy magazynowej bez stosowania palet drewnianych. Takie płaskie oraz sztywne konstrukcje wyróżniają standardowe rozmiary, które umożliwiają przewożenie ładunków na wózkach widłowych, jak również układanie towarów w sposób umożliwiający uniknięcie uszkodzenia w transporcie. Jednym z możliwych rozwiązań są palety jednorazowe. Czy ich stosowanie jest korzystnym wyborem?

Palety jednorazowe – zastosowanie i zalety

duże palety jednorazoweStandardowe palety EPAL są to produkty wielokrotnego użytku i możliwe jest wykonanie ich naprawy. Jeżeli jednak spedytor ma świadomość, że paleta będzie wykorzystana do transportu towarów, których nie można rozładować po dostarczeniu, wówczas warto wybrać paletę jednorazową. Posiada ona relatywnie niższą cenę, jednak wysoką wytrzymałość. Korzystnym wyborem są duże palety jednorazowe. Można je produkować zarówno z drewna iglastego drugiego albo trzeciego gatunku, bądź z materiałów odpadowych. Podobnie, jak ma to miejsce w przypadku klasycznych palet, surowiec ten jest poddawany obróbce termicznej w taki sposób, by konstrukcja mogła zyskać wytrzymałość niezbędną do utrzymywania znacznych ciężarów. Jednorazowe palety powinny być przystosowane do typu czy wagi przewożonego ładunku. Zastosowanie ich pozwala na obniżenie kosztów transportu, przy jednoczesnym bezpieczeństwie o raz funkcjonalności.

Niektóre palety jednorazowe są także dostępne w wersji z certyfikatem IPPC. Jest to dokument, który gwarantuje, że paleta była wyprodukowana zgodnie z wytycznymi Unii Europejskiej i może być użytkowana również w przypadku transportu zagranicznego. Certyfikat ten określa także dopuszczalny poziom wilgotności palet, który nie powinien być wyższy niż 20%. Dzięki temu transport będzie nie tylko ekonomiczny, ale także sprawny i bezpieczny.

Top