Zalety tarasu z desek kompozytowych

Jednym z materiałów tarasowych, jaki zaczyna szturmować polski rynek, są deski kompozytowe. Kompozyt, w skrócie WPC, jest to materiał uzyskiwany w wyniku połączenia polimerów i włókien drzewnych z mączki drzewnej. Powstałe z niego deski kompozytowe mają cechy dwóch materiałów, czyli atrakcyjny wygląd drewna oraz trwałość tworzywa sztucznego. Czy rzeczywiście warto zdecydować się na stworzenie tarasu z desek kompozytowych?

Wybieramy dobre deski kompozytowe na taras

taras kompozytowyDeski wykonane z kompozytu charakteryzują lepsze parametry, niż drewno. Są odporne na działanie wilgoci, niskich temperatur, promieniowania ultrafioletowego, a także grzybów i porostów. Wyglądają korzystnie nawet w czasie mrozów, są niepalne i nie wymagają regularnej konserwacji. Pielęgnacja tarasu z desek kompozytowych ogranicza się więc do mycia desek, na przykład z zastosowaniem myjki ciśnieniowej. Prawidłowo wykonany taras kompozytowy prezentuje się doskonale. Ważną jego zaletą jest także łatwy montaż, gdyż wykonanie tarasu z desek kompozytowych przebiega sprawnie oraz szybko. Producenci takich desek oferują gotowe systemy do ich montażu, co w znacznym stopniu przyspiesza wykonywanie prac. Dodatkowo deski kompozytowe są idealnie proste, bez sęków, drzazg i nie odkształcają się. Dzięki specjalnemu mocowaniu desek na klipsy czy łączniki na tarasie nie ma widocznych wkrętów oraz gwoździ.

Deski kompozytowe mają także specjalną powierzchnię antypoślizgową, co pozwala na bezpieczne chodzenie po tarasie bez ryzyka poślizgnięcia się, nawet jeśli pada. Dzięki specjalnym ryflowaniom, czyli podłużnym żłobieniom biegnącym wzdłuż deski, sprawnie przebiega odprowadzanie wody z powierzchni. W gorące dni mogą się jednak znacznie nagrzewać, dlatego jeśli lokalizujemy taras po południowej stronie, warto pomyśleć o zadaszeniu.

Top