Zalety koca z wełny z alpaki

Jesień to czas, kiedy zaczynamy wyciągać powoli nasze narzuty i koce z dna szafy. Jest to jednakże również doskonały moment na zakup nowego koca, który nie tylko będzie spełniał swoje funkcje praktyczne, ale także idealnie podkreśli wystrój naszego mieszkania. Ostatnimi czasy w tych obu względach zaczynają królować koce wykonane z wełny alpaki.

Cieplutkie i lekkie koce

koc alpakaKiedy myślimy o ciepłym kocyku zazwyczaj pierwsze, co mamy przed oczami to widok wielkiego, grubego i jednocześnie ciężkiego koca. Choć takie zdają swój egzamin w roli narzuty na łóżko, to jednak nie są zbyt wygodne w użytkowaniu, kiedy na przykład wieczorem chcemy obejrzeć film siedząc na kanapie. Wówczas najlepszym i najwygodniejszym rozwiązaniem jest ciepły, ale jednocześnie i lekki koc alpaka a raczej wełna z niej pozyskiwana potrafi nam ten komfort zapewnić. Wełna z alpaki jest niesłychanie miękka, milutka w dotyku, a jednocześnie bardzo ciepła i leciutka, dlatego tak często wykonuje się z niej właśnie koce, które nie są ciężkie, są bardzo cienkie, ale i niezwykle ciepłe. Wełna z alpaki jest nawet do pięciu razy cieplejsza niż tradycyjna owcza wełna. Często też w dotyku porównywane są wręcz do kaszmiru. Koce z wełny z alpaki są także bardzo łatwe w pielęgnacji bowiem wystarczy je po prostu umyć w zimnej wodzie przy użyciu szamponu.

Koce z alpaki są zatem znacznie bardziej praktyczniejsze niż tradycyjne koce z wełny owczej. Są lżejsze, cieńsze, a jednocześnie cieplejsze co czyni je nieporównywalnie wygodniejszymi od zwykłych, ciężkich koców. Z wełny z alpaki nie wykonuje się jedynie koców. W sklepach bez problemu znajdziemy poduszki, pledy, szaliki, czy płaszcze. Jeżeli zależy nam na tym, aby dopasować koc, czy narzutę do wystroju naszego mieszkania to warto wówczas zdecydować się na zakupy online, gdzie jak wiemy wybór produktów jest największy.

Top