Zalety herbaty matcha

 

Podobnie jak w przypadku odzieży, w żywieniu również pojawiają się co roku nowe trendy. Podążanie za wieloma z nich może okazać się dla nas korzystne, ponieważ sięgamy dzięki temu po zdrowe produkty, które mogą mieć pozytywny wpływ na stan naszego zdrowia i samopoczucie. Jednym z ostatnich takich trendów jest matcha.

Jak działa herbata matcha?

herbata matcha gdzie kupićOsoby zainteresowane japońską kulturą z pewnością skojarzą ten gatunek herbaty z japońskim rytuałem parzenia herbaty, który w kraju kwitnącej wiśni urósł do rangi prawdziwej sztuki. Najlepsze herbaty matcha pochodzą z Japonii, choć oryginalnie uprawiano je w Chinach i do dziś ten kraj pozostaje ważnym producentem tej herbaty. Znana jest ona ze swoich właściwości pobudzających – filiżanka matchy podziała na nas znacznie lepiej niż kawa. Posiada ona też o wiele więcej antyoksydantów niż herbata zielona, a także przeciwutleniaczy i L-teaninę. Pobudza, ale też ułatwia koncentrację. Może także wspomagać utratę wagi i obniżać cholesterol. Najlepsze właściwości posiada, rzecz jasna, tylko wysokiej jakości, prawidłowo zaparzona herbata matcha Gdzie kupić ten produkt? Jeszcze kilka lat temu była rzadkością w naszym kraju, jednak obecnie bez problemu znajdziemy ją nie tylko w sklepach z herbatami i przyprawami, ale też coraz częściej w delikatesach z wyższej półki oraz sklepach ze zdrową żywnością. Dobrej jakości herbata kosztuje więcej, ale też posiada o wiele lepsze działanie, tak więc jest to opłacalny zakup.

Matcha nadaje się nie tylko do picia. Można dodawać ją do ciast, ciastek, lodów i innych deserów, dzięki czemu zyskają one ładny, zielony kolor. Możemy kupić np. owoce w czekoladzie, posypane właśnie tą herbatą. Jest to także bardzo dobry, zdrowy dodatek do koktajli, które będą idealne na początek dnia.

 

Top