Zaawansowane łyżworolki terenowe

Terenowa jazda na łyżworolkach to coś zupełnie nowego, zarówno dla zapalonych rolkarzy jak i dla amatorów. Oczywiście, wśród rolkarzy od dawna krążyły pomysły na jazdę po offroadzie, aczkolwiek żadne profesjonalne rolki nie nadawały się do tego celu z racji budowy przystosowanej do jazdy po twardym terenie. Od niedawna zaczęły jednak pojawiać się łyżworolki dedykowane wyłącznie do jazdy terenowej.

Nowoczesne łyżworolki do jazdy po offroadzie

solidne rolki terenoweOczywiście, jazda na rolkach po terenie to całkiem odmienna dyscyplina od jazdy po asfaltowych torach, więc i umiejętności jakie są wymagane również różnią się między owymi dwoma sposobami jazdy. Rolkarze którzy zajmują się tą dyscypliną twierdzą iż ma nieco wspólnego z narciarstwem, gdyż ruchy wykonywane do napędzania rolek są bardzo podobne, a osoby które zaznajomione są z narciarstwem, nawet amatorsko, szybciej przyzwyczajają się do sposobu poruszania się na rolkach. Do tej dyscypliny polecane są solidne rolki terenowe od uznanego i chwalonego producenta, od razu rozpoznawalne na tle pozostałych rodzajów rolek czy nawet wrotek. Wyglądają one bowiem niczym połączenie łyżworolek i deskorolek, więc ich charakterystyczna budowa, dzięki której mogą być używane w terenie, jest od razu zauważalna. Rolki te oczywiście mają znacznie wyższą wytrzymałość niż uliczne łyżworolki, gdyż jak można się domyślić, w terenie łatwiej jest o uszkodzenia, nawet podczas bardzo ostrożnej jazdy.

Są więc idealne dla początkujących rolkarzy terenowych, którzy zazwyczaj najczęściej narażeni są na awarie spowodowane agresywną czy nieostrożną jazdą, ale również i dla doświadczonych zawodników, preferujących najbardziej odporny sprzęt, który wytrzyma długie godziny jazdy w najtrudniejszych warunkach na trasie offroadowej.

Top