Wzmocnienie konstrukcji samochodu

Wzmocnione ramy w samochodach terenowych zwyczajnie działają. Powie to każdy kto miał okazję „zaliczyć” kolizję podczas jazdy po offroadzie, i zobaczyć efekty takowej na samochodzie bez wzmocnienia oraz na takim które je posiada. Często więc koledzy offroadowcy decydują się na montaż orurowania również w samochodach którymi jeżdżą na co dzień.

Orurowanie do samochodów drogowych

orurowanie samochoduWielu kolegów z drużyny jeździ na co dzień tymi samymi samochodami co podczas rajdów offroadowych, więc powszechnie myśleliśmy iż modyfikacje będzie można założyć na nie z taką samą łatwością i bez problemów. Okazało się już przy pierwszym przeglądzie iż orurowanie improwizowane, budowane w warsztatach samochodowych ze stalowych rur, nie jest legalne i nie ma pozwolenia drogowego, toteż musieliśmy je wyjąć z samochodów i poszukać wariantów które produkowane są przez firmy samochodowe. Orurowanie jest na szczęście tak rozpowszechnioną modyfikacją iż mieliśmy z tym znacznie mniejszy problem niż pierwotnie zakładaliśmy. Większość z nas jeździ Jeepami, które, jak wiadomo, są jednymi z najlepszych samochodów terenowych do jazdy po offroadzie, a jak okazało się po sprawdzeniu oferty strony Jeepa, mogą one również dostać firmowe orurowanie, w pełni legalne i dopuszczone do użytku w samochodach drogowych.

Po dokładniejszym sprawdzeniu specyfikacji tej konstrukcji ustaliliśmy również, iż jej montaż w danym samochodzie jest znacznie prostszy i szybszy, gdyż orurowanie zaprojektowane jest zgodnie z gabarytami i wyglądem nadwozia które ma otaczać, a przez to nie musi być docinane i dopasowywane do konstrukcji samochodu. Takie orurowania można zamówić nawet w salonie Jeepa, i założyć je w cenie zakupu samochodu w każdym firmowym warsztacie, lub w dowolnie wybranym punkcie.

Informacje pochodzą z orurowanie.pl

Top