Wyspecjalizowane podłogi do sali sportowej

Drewniane podłogi do sal sportowych są najtańszymi i najczęściej wykorzystywanymi nawierzchniami, które są obecne zarówno w dużych obiektach sportowych jak i szkolnych salach gimnastycznych. Nie należą one jednak do najbardziej wygodnych czy trwałych, a ich największą zaletą jest bardzo niska cena i dość przyjemny dla oka wygląd.

Najnowocześniejsze podłogi do obiektów sportowych

podłogi sportoweProfesjonalne sale sportowe, na których organizowane są duże eventy, zazwyczaj wyposażane są jednak w bardziej wyspecjalizowane podłogi, przeznaczone do wykonywania konkretnego rodzaju aktywności. Nowoczesne, amortyzowane podłogi sportowe z tworzyw sztucznych są najbardziej uniwersalne, gdyż są bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia. Nie mają tak gładkiej powierzchni jak drewniane podłogi lakierowane, więc są znacznie wygodniejsze podczas jakiejkolwiek konkurencji i nie są przyczyną tylu kontuzji, najczęściej spowodowanych utratą równowagi. Podłogi które mają fakturę identyczną jak faktura zewnętrznych bieżni, zwykle znajdujących się przy otwartych stadionach, zwykle wykorzystywane są na stadionach, gdzie przeprowadzane są zawody i konkurencje biegowe. Najczęściej takie podłogi zajmują tylko zewnętrzną część głównej sali na obiekcie sportowym, choć mogą być również montowane jako sekcja głównej części podłoża. Sztuczna trawa również należy do podłóg sportowych, i przede wszystkim znajduje zastosowanie na stadionach piłkarskich i obiektach na których podobne konkurencje są organizowane.

Jest to nawierzchnia symulująca krótko przyciętą trawę, o podstawie wykonanej z amortyzującego tworzywa sztucznego, doskonale sprawdzającego się jako nawierzchnia do sportów ruchowych. Wybór nawierzchni jest przede wszystkim uzależniony od konkurencji, jakie odbywają się na konkretnym obiekcie sportowym.

Top