wypożyczalnia samochodów

Wypożyczalnia samochodów – obowiązki najemcy

Wynajem samochodów to dla wielu osób rozwiązanie idealne do wielu celów, nie tylko prywatnych ale i służbowych. W większości firm takich jak wypożyczalnia samochodów dostawczych czy osobowych formalności są dosyć łatwe i szybkie wiec od momentu, kiedy zadzwonimy do placówki aż do czasu odebrania samochodu może minąć dosłownie tylko kilka godzin.

Regulamin wypożyczalni samochodów

wypożyczalnia samochodówNajętym samochodem możemy dysponować w ramach regulaminu jaki obowiązuje w każdym miejscu, jakim jest wypożyczalnia samochodów, jako najemcy mamy określone prawa, takie jak otrzymanie w pełni sprawnego samochodu z ubezpieczeniem, ale także obowiązki. W jaki sposób wygląda ta druga część i czego musimy przestrzegać, by kolejnym razem także móc bez przeszkód zrealizować transakcję jaką jest wynajem busów? Przede wszystkim trzeba sobie uświadomić, że o wynajęty samochód trzeba dbać nawet jeszcze bardziej niż o swój. Nie palimy w nim papierosów, staramy się niczego nie uszkodzić jeżeli chodzi o wyposażenie, a także nie przewozimy zwierząt. Takie czynności w regulaminie są zabronione pod kara pieniężną. Jednakże w dobrym tonie będzie także dbanie o czystość samochodu. Trzeba także dopilnować by zminimalizować ryzyko kradzieży, a także tak zachowywać się na ulicy, by nie doszło do stłuczki czy wypadku z naszej winy. Do takich elementów zachowań należy nieprzekraczanie prędkości czy też zachowanie zgodne z przepisami ruchu drogowego. Obowiązkiem najemcy jest punktualne zwrócenie samochodu do punktu, jakim jest wypożyczalnia samochodów bydgoszcz. Każda firma, taka jak wypożyczalnia busów czy innych samochodów skrupulatnie dba o to ten czas był przestrzegany i o ile o kilka minut nikt nie robi problemu, to dłuższe spóźnienie może się już wiązać z naliczeniem dodatkowej opłaty za kolejny okres rozliczeniowy.

W przypadku dobowego spóźnienia, kiedy dodatkowo nie będziemy dawać znaku życia, zarówno firma oferująca wynajem samochodów dostawczych jak i osobówek ma prawo zgłosić na policję zaistnienie kradzieży dokonanej przez najemcę.

Top