Wypoczynek nad jeziorem

Do najpopularniejszych wakacyjnych kierunków w Polsce zdecydowanie należą góry, morze oraz liczne jeziora. Okolice Pojezierza Mazurskiego są znane niemal każdemu. To właśnie tam zobaczyć można największe zbiorniki wodne tego rodzaju. Istnieje tam także wiele pensjonatów i hoteli, w których możemy się zatrzymać. 

Jakie rzeczy warto zobaczyć będąc w Mikołajkach? 

mikołajki noclegi z wyżywieniemWybierając się na następne wakacje, warto przemyśleć pojechanie na Mazury. Zwłaszcza Mikołajki i okolice to bardzo popularny kierunek, gdzie możemy odnaleźć wiele atrakcji i malowniczych krajobrazów. Mikołajki to miejscowość położona w samym sercu Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, tuż nad zbiornikiem Tałty oraz Mikołajskim. Miasteczko to liczy niespełna 4000 mieszkańców, co czyni je idealnym miejscem do relaksu i wypoczynku, z daleka od zgiełku dużych miast. Mikołajki słyną przede wszystkim ze świetnych warunków do żeglowania. Z pewnością nauczymy się tam tej sztuki i wybierzemy się na rejs po malowniczych jeziorach. Jeśli chodzi o Mikołajki noclegi z wyżywieniem to podstawa. Będziemy wtedy mogli rozsmakować się w lokalnej kuchni i spróbować pysznych dań, takich jak kartacze, farszynki czy plińce. Nie może zabraknąć nam też chwili na wyjazd do sąsiednich miejscowości, na przykład Mrągowa i Giżycka. Zwiedzimy liczne zabytki, między innymi twierdze, historyczny Wilczy Szaniec oraz wiele zamków, które wybudowali w średniowieczu Krzyżacy. Warto także wybrać się na wycieczkę rowerową po okolicznych lasach i udać się do fortów.

Jeśli chcemy spróbować swoich sił w żeglowaniu, a może także w innych sportach wodnych, zdecydowanie wczasy na Mazurach to idealna opcja. W tej pięknej krainie licznych jezior znajdziemy wszystko, co będzie nam do tego potrzebne. Poza tym, z pewnością należycie tam odpoczniemy oraz zrelaksujemy się. Zwiedzimy też liczne zabytki. 

Top