Wynajęcie auta po powrocie do kraju

 

Po pięciu latach wracam do kraju, w odwiedziny do moich dziadków. Los rzucił mnie na drugą stronę oceanu, ale teraz nadszedł wreszcie czas na spotkanie z rodziną i przyjaciółmi z lat młodości, z którymi przez ostanie lata miałam tylko wirtualny kontakt.

Jak wynajęłam samochód?

Wynajem samochodu na ŚląskuNajważniejszy dla mnie po wylądowaniu w kraju będzie wynajem samochodu na Śląsku. Mam tylko dwa tygodnie na spotkanie z rodziną i wszystkimi przyjaciółmi z którymi umówiłam się na konkretne spotkania przez portale społecznościowe. Przyjaciele rozrzuceni po kraju, a czasu mam niewiele. Muszę mieć także czas na dłuższy pobyt u dziadków i spotkanie z rodziną. Długo czekałam na ten moment. To jak powrót do rodzinnego domu, chociaż ten był gdzie indziej. Ale powrót po tak długim czasie do kraju rodzinnego zawsze wzbudza emocje. Okazało się, że wynajem samochodu na Śląsku jest sprawą względnie łatwą. W sumie to można przebierać w propozycjach firm zajmujących się tego typu usługami. Podeszłam do sprawy w sposób logistyczny. Część rodziny i przyjaciół mieszka nadal na terenie województwa śląskiego i to raczej w niedużych odległościach. Pomyślałam, ze w takiej sytuacji przydałoby mi się nieduże, zgrabne autko, abym mogła swobodnie poruszać się w wielkomiejskich korkach, parkować na zatłoczonych parkingach i oczywiście mały samochód to nieduże, ekonomiczne spalanie paliwa, a co za tym idzie – tańsza jazda.  Po przeanalizowaniu różnych ofert  wybrałam zgrabny samochodzik z pewnej wypożyczalni, która oferowała wynajem samochodu na Śląsku. Była to jednak tylko część mojego planu. Kilku bardzo dobrych przyjaciół mieszkało poza granicami województwa. Czekała mnie jazda w kierunku na Wrocław, Zamość, Warszawę i Kalisz . Oszczędności oszczędnościami, ale przy tych odległościach musiałam znaleźć samochód, który oprócz tego, że dowiózłby mnie bezpiecznie do celu to jeszcze zagwarantowałby mi pewien komfort jazdy na tak dużych odległościach i przy lipcowych temperaturach panujących w kraju. Po raz kolejny zaczęłam przeglądać strony w Internecie w poszukiwaniu oferty wynajmu samochodu o podwyższonym standardzie, ale niekoniecznie z bardzo wysokimi cenami wynajmu.

Okazało się, że wynajem samochodu na Śląsku i na teren całego kraju nie jest taki trudny. Wystarczy tylko trochę poszperać, a coś się znajdzie dla każdego. Następny etap mojej podróży – spotkanie z kolejnymi przyjaciółmi. Jadąc do nich spędzę czas za kierownicą całkiem niezłego samochodu – wygodnego i bezpiecznego

 

Top