Kask motocyklowy

Wyjazd kolumną na wakacje

Mam wielu znajomych, którzy również jeżdżą na motocyklu. Ostatnim razem, kiedy się spotykaliśmy przy oranżadzie rozmawialiśmy o wyjazdach i podróżach i wtedy to narodził się pomysł, żeby pojechać sobie kolumną motocykli na wakacje. Weekend nad morzem na motocyklach? Brzmi świetnie – odpowiedział niemal każdy bez zastanowienia.

Wyjazd kolumną motocyklistów to zawsze wielka frajda

Kask motocyklowyZ racji, że było już lato umówiliśmy się na najbliższy weekend – piątek po pracy do niedzieli wieczorem. Nadszedł oczekiwany piątek. Każdy założył swoje buty sidi, albo inne, równie fajne alpinestars smx 6, kombinezony, rękawice. W kaskach, dominowały kaski motocyklowe nolan, które jak się okazało były bardzo wygodne. Szczególnie podobał mi się nolan n104 absolute. Wyjechaliśmy o 17:30 z wyznaczonego miejsca, jednak na siłę nie chcieliśmy jechać autostradą, ponieważ to nie jest żadna frajda. Wcześniej namierzyliśmy fajne, kręte drogi, które dla nas, motocyklistów są jak papierosy dla palacza – nałogiem. Każdy kolejny zakręt powoduje coraz szerszy uśmiech, szczególnie takie, które możemy pokonać z kolanem i podnóżkiem na asfalcie. Jak się okazało, takich zakrętów był bardzo dużo, więc i uśmiech był od ucha do ucha. Jechaliśmy nad morze trochę ponad dwie godziny, ale zakrętów było tyle, że nie jestem w stanie zliczyć. Niemal każdy zamykał oponę jak tylko się dało, co oczywiście świadczy o wysokim poziomie wiedzy na temat jazdy motocyklem. Niemal cały weekend przejeździliśmy. Pojechaliśmy na hel, na tor kartingowy który znaleźliśmy w internecie.

Opony, zawieszenie i nas samych rozgrzaliśmy do czerwoności. Ogólnie przez ten weekend każdy z nas przejechał przeszło tysiąc kilometrów, co jednak było czystą przyjemnością, dla każdego z nas, w końcu jesteśmy fanami tego typu transportu. Jest to po prostu nasza pasja, w której zamiast się męczyć, my czerpiemy jeszcze więcej energii.

Top