Wybór koła sterowego

Od wielu lat ludzie interesują się podróżami po świecie. Obecnie możemy poruszać się z miejsca na miejsce samochodem, pociągiem czy też lecieć samolotem. Jednak często decydujemy się na podróże statkami. Mimo postępu technologicznego na każdym statyku znajdziemy drewniane koło za pomocą którego sternik kontroluje ustawienie płetwy sterowej.

Odpowiedni ster na statku 

koło sterowe cenaWycieczki na luksusowych statkach cieszą się duża popularnością, jeżeli jednak chcemy zachować ostrożność musimy mieć odpowiednie wyposażenie. Jednym z głównych elementów znajdujących się na statku jest koło sterowe, które kontroluje ustawienie płetwy sterowej. Najlepiej kupić drewniane koło sterowe cena jego waha się od dwustu do tysiąca złotych. Takie koło ładnie ozdobione nawiązuje do starszych czasów, ponieważ wtedy były wykonywane tylko z drewna. Obecnie na nowych statkach znajdziemy koła sterowe wykonane ze stali nierdzewnej lub materiałów hi-tech. Ze względów bezpieczeństwa zmieniono trochę wygląd koła sterowego, jednak dalej przypomina ono te sprzed wieków. Głównym elementem który został zmieniony w kole są szprychy. Dawniej wystawały one poza obręcz, obecnie kończą się równo z nią. Koło sterowe pozwala nam łatwiej zachować precyzje położenia płetwy. Jest ono zamocowane obrotowo na poziomowej osi w kolumnie sterowej na statku. W dawnych czasach koło świadczyło o żeglarzu, im było bogatsze tym bardziej żeglarz był doceniany.

Posiadanie odpowiedniego sprzętu na statku zapewni nam dodatkowe bezpieczeństwo, dlatego kupno solidnie wykonanego koła sterowego powinno być priorytetem. Mimo że obecnie są wykonywane głównie ze stali, to możemy wrócić do tradycji i dokonać zakupu koła wykonanego z drewna. Zakupu możemy dokonać w internecie z dostawą do naszego miejsca zamieszkania.

Top