Wspaniała kuchnia za sprawą oryginalnych blatów

 

Kuchnia niewątpliwie jest miejscem w naszym domu, w którym spędzamy bardzo dużo czasu. Zarówno podczas przygotowywania posiłków, czy też przyjmowania gości. Warto zadbać zatem o to, aby nasza kuchnia prezentowała się jak najlepiej, a jest na to bardzo prosty sposób.

Zalety blatów corian

blaty corianKtóregoś dnia postanowiłam zmienić coś w swojej kuchni. Nie wyglądała ona nagannie, jednak byłam przyzwyczajona do jej codziennego widoku i po prostu zapragnęłam posiadać coś oryginalnego, nowoczesnego. Coś, co nada jej wyjątkowego charakteru i nawet nieco luksusu. Odpowiedzią na moje oczekiwania okazały się być blaty corian. Właściwości fizyczne corianu pozwalają nam uzyskać niewidoczne połączenia, dzięki czemu można tworzyć przeróżne kształty blatów. To z kolei daje nam szerokie pole do popisu, bowiem zamiast typowych i kanciastych blatów kuchennych, możemy otrzymać piękne, opływowe i faliste kształty, które naprawdę potrafią zrobić fenomenalne wrażenie. Dostępność kolorystyczna jest natomiast naprawdę ogromna. Możemy zdecydować się na kolory jednolite, wzorzyste, a nawet te imitujące prawdziwy kamień! Kolejną zaletą corianu jest fakt, że można w przepiękny sposób połączyć blaty kuchenne ze zlewozmywakiem. Ponieważ z racji tego, że oba te przedmioty są wykonywane z tego samego materiału, mamy możliwość ich jednolitego połączenia. To jednak nie koniec zalet corianu. Corian jest oczywiście odporny na różnego rodzaju ścieranie, a także detergenty chemiczne. Posiada rewelacyjne właściwości antybakteryjne oraz łatwość w utrzymaniu czystości!

Ponadto corian pozwala nam łatwo dokonywać napraw powierzchniowych uszkodzeń i przebarwień. Jest także zdecydowanie cieplejszy w dotyku, aniżeli kamień. Zalety jest naprawdę sporo i przemawiają one same za siebie. Kupując blaty corian mamy pewność, że nasza kuchnia wreszcie będzie wyglądała naprawdę niesamowicie, a jednocześnie pozwoli nam na łatwe utrzymanie czystości. 

 

Top