Właściwości rzepów pasmanteryjnych

Każdy z nas spotkał się z problemem źle działających suwaków, nawet w nowo kupionej kurtce czy torbie sportowej. Wynika to z faktu, że fabrycznie stosowane suwaki czy zamki błyskawiczne są wykonane najczęściej z niskiej jakości tworzyw, przez co nie zapewniają odpowiedniej izolacji. Rozwiązaniem problemu mogą się okazać rzepy.

Zastosowania rzepów pasmanteryjnych

rzep pasmanteryjny okrągłyJeżeli masz wrażenie, ze Twoja kurtka nie zapewnia odpowiedniej izolacji przed zimnem czy wilgocią, powodem tego stanu rzeczy może być źle działający, niskiej jakości suwak. W takim przypadku warto wymienić go na rzep pasmanteryjny okrągły, który jest doskonałą alternatywą dla zamków błyskawicznych. Przede wszystkim, zapewnia on znacznie bardziej szczelne połączenie dwóch materiałów, a dodatkowo, jego używanie jest znacznie wygodniejsze. Szczególnie tyczy się to odzieży dziecięcej, na przykład kurtek czy butów, z których właściwym zapięciem czy zawiązaniem sznurowadeł dzieci mają duże problemy. Wymiana zamka na rzep jest jednak korzystna również w innych przypadkach, na przykład odzieży sportowej – dzięki wymianie suwaków czy sznurowadeł na rzepy w naszym obuwiu sportowym czy kurtce, zaoszczędzimy sporo czasu przygotowując się do treningu. Zastosowanie rzepów pasmanteryjnych jest jednak znacznie bardziej szerokie i wykracza poza stosowanie ich w przemyśle odzieżowym. Między innymi może je stosować do zapinania śpiworów czy plecaków, a także do zamykania poszczególnych kieszeni czy przegród w torebkach czy plecakach. Bardzo często rzepy pasmanteryjne stosuje się również do zapinania mankietów w lekkich kurtkach, w tym także tych sportowych.

Problem z szybkim zapięciem suwaka może być kłopotliwy dla każdego z nas, szczególnie w przypadku, gdy chcemy przygotować dzieci do wyjścia czy zrobić szybki trening przed wyjściem do pracy. Jeżeli mamy problemy z suwakiem, warto go wymienić na inne, prostsze elementy, takie jak rzepy.

Top