Właściwości filcu technicznego

Tekstylia, oprócz stosowania przy wyrobie produktów odzieżowych, maja także wiele innych zastosowań. Przykładowo, z tego typu materiałów bardzo często tworzy się produkty izolacyjne, jak również dźwiękoszczelne. Przykładem takiego właśnie materiału jest z pewnością bardzo popularny filc.

Do czego wykorzystywany jest techniczny filc?

uszczelniający filc technicznyMateriały włókiennicze maja znacznie więcej zastosowań niż te powiązane bezpośrednio z przemysłem tekstylnym. Przykładem takiego materiału może być z pewnością uszczelniający filc techniczny, który odgrywa w przemyśle bardzo istotną rolę. Materiał ten wyrabia się z naturalnej wełny, podobnie jak filc tekstylny, różni jednak je zupełnie sposób obróbki. Filc techniczny jest bowiem poddawany wieloetapowej obróbce, również tej opartej o substancje chemiczne, czy też o obróbkę ciśnieniową. Właśnie dlatego filc ten może uzyskać tak dobre parametry wytrzymałościowe, które sa bardzo istotne w przemyśle. Filc techniczny okazuje się materiałem o bardzo dobrym właściwościach dźwiękoszczelnych. Dlatego też jest on często stosowany do izolacji zakładów produkcyjnych, oraz samych maszyn. Filc ten dzieli się na kilka rodzajów, z których każdy ma nieco inne zastosowania. I tak filc polerski jest stosowany do wyrabiania nakładek na polerki, a filc uszczelkowy jest głównym materiałem podczas tworzenia różnych uszczelnień. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie bardzo wysoka odporność tego materiału. Dzięki temu może być on stosowany w miejscach, gdzie warunki środowiskowe są wyjątkowo niekorzystne.

Materiały tekstylne, takie jak na przykład filc, mogą mieć wiele różnych zastosowań. Takie materiały bardzo często używane są na przykład w przemyśle czy też w produkcji. Okazują się one materiałami o bardzo dobrych parametrach izolacyjnych.

Top