Włączniki do mechanicznych rolet

Rolety z napędem są bardzo wygodnym sposobem na zaciemnienie wnętrza pomieszczeń, zwłaszcza jeśli są to rolety zewnętrzne, które pozwalają na zamontowanie w domu karniszy z zasłonami i firankami dla ozdoby. Nie wszyscy jednak uważają, iż konieczność ręcznego obsługiwania rolet nie należy do szczególnie wygodnych, zwłaszcza w zautomatyzowanych domach.

System zdalnego sterowania roletami mechanicznymi

włącznik do rolet z pilotemWiększość rolet zewnętrznych, oraz napędzanych elektrycznie posiada możliwość podłączenia urządzeń umożliwiających zdalne sterowanie roletami za pomocą pilota, lub też włącznika podobnego do najbardziej rozpowszechnionych włączników światła. W skład systemu zdalnego sterowania do rolet wchodzi włącznik do rolet z pilotem, działający również jako odbiornik sygnału, oraz pilot za którego pomocą rolety są sterowane. Jest to bardzo komfortowy sposób na podwyższenie funkcjonalności domowych rolet, które dzięki zastosowaniu takiego systemu mogą być kontrolowane zdalnie z dowolnego miejsca w pomieszczeniu. Najprostsze włączniki wyglądają dokładnie tak jak włączniki światła, aczkolwiek pozwalają na opuszczanie i podnoszenie rolet, oraz ich zatrzymanie. Piloty, natomiast, są małe i wygodne w użyciu. Istnieją jednak włączniki które są bardziej zróżnicowane pod względem wyglądu, i umożliwiają wpasowanie w nawet najsilniej stylizowane otoczenie bez większego trudu.

Co więcej, od niedawna w sprzedaży pojawiły się również włączniki do rolet z systemem dotykowym, oczywiście nadal pozwalające na sterowanie roletami zdalnie za pomocą pilota. Są to nowoczesne i bardzo estetycznie wyglądające włączniki, toteż znajdują miejsce we wszystkich domach wykończonych w bardzo współczesny, wysokotechnologiczny sposób. Każde włączniki są natomiast bardzo dużym ułatwieniem.

Top