Wino pasujące do posiłków

 

Studiowałam wiele lat za granicą. Dlatego też mam tam wielu wspaniałych przyjaciół. Mimo tego, że pd dawna mieszkam już w Polsce to cały czas utrzymuję z nimi stały kontakt. Czasem też się odwiedzamy. I właśnie za tydzień ma do mnie przylecieć dwójka moich przyjaciół.

Zakup dobrego wina

polskie wina gdzie kupićZawsze gdy przyjeżdżają staram się im zaserwować jak najwięcej typowo polskim produktów i potraw. W ten sposób mogę im w jakiś sposób przybliżyć naszą kulturę i tradycję. Zresztą moi przyjaciele są zachwyceni tego rodzaju kuchnią. Lubią tak jak ja próbować nowych potraw. Moja koleżanka na przykład tak zasmakowała w bigosie, że przygotowuje go także u siebie w domu. Tym razem chciałam zrobić takie bardziej wykwintne potrawy. Chciałam ich zaskoczyć smakiem dań przygotowanych przeze mnie. Zastanawiałam się tylko polskie wina gdzie kupić i wtedy kolega z pracy powiedział mi, że przecież niedaleko jest winnica i że mogę właśnie tam pojechać. Dziwne, że sama nie wpadłam na ten pomysł bo przecież w tej winnicy byłam już wiele razy. Wybrałam się tam od razu po pracy. Jest tam mały sklepik gdzie można kupić właśnie lokalne wino. Jest ono wyjątkowo dobre i świetnie nadaje się jako wino podawane do posiłków. Miałam nadzieję, że znajomym będzie ono smakowało. Zresztą myślę, że jest to wino tak smaczne, że nie ma innej opcji. Kupiłam kilka butelek wina bo miałam też pomysł na sos, do którego potrzebne jest właśnie ono. Kupiłam je w bardzo dobrej cenie.

I w sumie w domu żałowałam potem, że nie kupiłam chociaż dwóch butelek więcej. Moi przyjaciele byli zachwyceni potrawami jakie przygotowałam. Jednak najbardziej byli zaskoczenie tym, że w Polsce mamy tak dobre wina. Już następnego dnia musiałam z nimi pojechać do winnicy żeby także dla siebie mogli coś kupić.

 

Top