Trwałe podłogi olejowoskowe

Z powodzeniem można stwierdzić, że podłoga podłodze nierówna. Na pewno najlepiej się prezentują te, które są wykonane z naturalnych materiałów jakimi może być dąb, jesion czy jakieś inne egzotyczne drzewo. Jednak ich wadą może być odpowiednia impregnacja.

Dlaczego podłogi olejowoskowane są polecane?

podłoga olejowoskowana producentWiele lat temu panowała moda na parkiety i linoleum, które miał w domu prawie każdy. Dziś coraz częściej się sięga po deski z naturalnego drewna, które doskonale się prezentują w każdym pomieszczeniu, ponieważ mogą mieć dowolną wielkość, kolor oraz wzór. Oczywiście trzeba mieć na uwadze, że taka podłoga wymaga odpowiedniej pielęgnacji, ponieważ drewno jest wrażliwe na czynniki atmosferyczne, działanie wilgoci czy trwałe zabrudzenia. Jeszcze kilka lat temu w sprzedaży królowała podłoga olejowana, która zapewniała naturalny wygląd drzewa, ale wymagała częstej konserwacji, co przez wielu było uważane za sporą wadę. Dziś prym wiedzie podłoga olejowoskowana producent gwarantuje, że przy odpowiedniej pielęgnacji będzie ona doskonale wyglądać nawet przez czterdzieści lat. Jest to podłoga, jak sama nazwa wskazuje, na której powierzchni znajduje się olej i wosk, zapewniające skuteczną pielęgnację i trwałą ochronę. Olej wnika w głąb drewna, natomiast wosk tworzy twardą powłokę zabezpieczającą na powierzchni desek. Co prawda wosk nie jest tak twardy jak lakier, gdyż pod wpływem użytkowania podłogi będzie się stopniowo wycierał. Jednak przy wykonaniu raz do roku impregnacji, możemy się cieszyć perfekcyjnie gładką i błyszczącą powierzchnią podłogi.

Podłogi olejowoskowane są przede wszystkim odporne na działanie wilgoci, ponieważ wosk tworzy nieprzemakalną warstwę na wierzchniej warstwie desek. To idealne rozwiązanie, jeżeli chcemy mieć w domu funkcjonalną drewnianą podłogę.

Top