Trwałe domy szkieletowe

Budowa domu musi być doskonale zorganizowana przez doświadczone osoby. W przeciwnym wypadku może trwać wiele miesięcy, a nawet lat lub po prostu być niewłaściwie wykonana. Na rynku działa bardzo dużo firm budowlanych, zatem nie powinniśmy mieć problemów z jej znalezieniem.

Czym się cechuje dom szkieletowy?

domy szkieletowe projekty nowoczesneNowością na rynku budowlanym są domy kanadyjskie, których budowa zamyka się w ciągu trzech – czterech miesięcy. Jest to możliwe, dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii, która polega na składaniu domu z gotowych elementów. Jeżeli interesują nas domy szkieletowe projekty nowoczesne wykonywane są przez wiele firm budowlanych. Zajmują się one kompleksowo budownictwem, czyli od momentu stworzenia projektu do oddania kluczy właścicielowi. Klienci mogą wybrać domy na trzech etapach budowlanych, a mianowicie w stanie surowym, deweloperskim i pod klucz. Dom szkieletowy w stanie surowym, oznacza zakończone prace konstrukcyjne i budowlane, a całą wykończeniówkę musi sobie wykonać we własnym zakresie właściciel. Stan deweloperski jest najczęściej wybierany, ponieważ daje dużą swobodę w urządzaniu wnętrza. Poza zamkniętym stanem, ściany są wyłożone specjalnymi płytami oraz wykonana jest stolarka okien i drzwi. Właściciel musi jedynie pomalować ściany, ułożyć płytki, zainstalować niezbędne sprzęty gospodarstwa domowego i umeblować pomieszczenia. Dom w wersji pod klucz, jak sama nazwa sugeruje, jest gotowy do zamieszkania. Najlepiej cenowo wypada stan deweloperski, który jest najczęściej wybierany.

Domy szkieletowe mają drewnianą konstrukcję, która jest przeważnie dostosowana do budynków parterowych, ale po pewnych modyfikacjach, jest możliwe zrobienie jednego piętra. Są to domy tanie i oszczędne w użytkowaniu, dlatego też są szeroko polecane.

Top