transport

Transport żółwi stepowych do sklepu zoologicznego

Sklep zoologiczny w którym pracuję bardzo intensywnie się rozwija. Ostatnio istnieje nowa moda na zwierzęta dość egzotyczne. Oczywiście mój szef, którego pasją są zwierzęta cały czas szuka nowych rozwiązań i stara się iść z duchem czasu.

Nie każdy transport z mazowieckiego się nada

transportPewnego dnia podczas rozmowy dowiedziałem się, że planuje sprowadzić żółwie stepowe z Azji. Byłem zaskoczony, ponieważ nie wiedziałem jak on to zrobi. Zdawałem sobie sprawę, że nie każdy transport mazowieckie się do tego nadaje. Na dodatek są to bardzo delikatne zwierzęta i potrzebują nie zwykle delikatnych warunków. Nawet jeżeli chodziło o różnego rodzaju firmy transportowe nie sądziłem, że któraś stworzy specjalnie dla nas tak doskonałe warunki. Jednak szef znalazł dla siebie bardzo dobre wyjście. Dowiedziałem się, że prowadził kiedyś tanie przeprowadzki, a teraz pewna osoba chce się odwdzięczyć za jakąś przysługę z przeszłości. Oczywiście nie wiedziałem o co chodzi i mnie to nie interesowało. Zawsze uważałem, że dodatkowe informacje mogą komuś sprawić więcej problemów niż jakichkolwiek korzyści. Ostatecznie w przeciągu miesiąca trafiły do naszego sklepu aż cztery wielkie żółwie oraz osiem małych. Trochę pracowałem i doskonale wiedziałem ile takie zwierzęta będą warte na rynku.

Oczywiście na początku bardzo się obawiałem ale szef zapewniał mnie, że dosłownie wszystko zostało przeprowadzone w jak najbardziej legalny sposób. Miałem tylko wielką nadzieję, że to prawda, a ja będę mógł zacząć organizować terraria dla nowych przyjaciół. Musiałem znaleźć jakieś dogodne miejsca daleko od hałasu.

Top