Transport i magazynowanie towarów

Każda większa firma do sprawnego funkcjonowania potrzebuje niezbędnych i efektywnych rozwiązań zwłaszcza nośnego. Stosują zatem wiele rozwiązań, ale jedno z nich jest nie tylko niezawodne, ale tanie i nie wymagające żadnych dodatkowych uprawnień. Czym one są ?

Czy warto inwestować w paletę z płozami?

palety na płozachWszelkie większe firmy korzystają z różnego rodzaju rozwiązań nośnych. Stosuje się różnego rodzaju rozwiązania, ale najczęściej spotykamy tanie i niezawodne palety na płozach. Są one bardzo stabilne i potrafią udźwignąć nawet bardzo ciężkie towary. Dzięki swojej prostej konstrukcji są bardzo dobrym nośnikiem w transporcie oraz służą do magazynowania. Towary, które zostaną starannie ułożone na paletach, a w dodatku zabezpieczone dodatkową folią typu strecz, będą stabilnie się na niej utrzymywały, nawet podczas transportu. Palety ułatwiają również pracę na magazynie i sprawne przestawianie naszego towaru w różne miejsca, za pomocą paleciaka. Przestawienie palety z gotowym produktem nie wymaga specjalnego szkolenia, umiejętności ani pozwoleń. Obsługa paleciaka jest bardzo prosta i poradzą sobie z nią nawet kobiety. Palety za pomocą tego urządzenia wydają się dużo lżejsze. Kształt palet od spodu przypomina płozy. Wierzch osadzony jest na 3 poprzecznych balach, które przypominają płozy i stąd ta nazwa. Palety przyczyniają się do tego, że nie musimy obawiać się o uszkodzenia. Jeżeli chcemy zabezpieczyć towar w transporcie, warto dodatkowo owinąć go tekturą i dopiero zastreczować. Za pomocą wózka widłowego z łatwością mozna również przesuwać je po półkach

Na paletach można ustawiać różnego rodzaju towary bez obaw o jego uszkodzenie. Palety można przesuwać za pomocą paleciaków lub wózków widłowych. Dzięki nim transport jest łatwy i wygodny a towar stabilny i zabezpieczony.

Top