Terapia – czy może pomóc związkowi?

Gdy wchodzimy z kimś w jakąś relację, zawsze wydaje nam się, iż wszystko będzie rewelacyjnie. W końcu się kochamy, dobrze dogadujemy i nie ma żadnych przesłanek ku temu, by cokolwiek miało się zmienić. Jednak trzeba przyznać, że taka sytuacja zmienia się bardzo często.

Ratowanie związku dzięki terapii

terapia dla par poznańOczywiście nie powinniśmy z góry zakładać, że nasz związek nie będzie udany. Musimy być jednak realistami i mieć świadomość, że z czasem pewne rzeczy mimo wszystko ulegają zmianie. Gdy się pobieramy, na początku wszystko widzimy przez różowe okulary. Dopiero z czasem niestety zaczynamy zauważać, że nasz partner ma wady. Zaczynają przeszkadzać nam bardzo małe rzeczy, jak i te znacznie większe. Sytuacja staje się bardzo napięta, nie jest trudno o konflikt. Czasem kłótnie narastają, pojawiają się także myśli o rozwodzie. Jak w takiej sytuacji możemy zawalczyć o łączącą nas relację? Przede wszystkim powinniśmy udać się na terapię. Bardzo często na początku mężczyźni stawiają opór. Nie lubią bowiem opowiadać obcej osobie, w tym przypadku terapeucie, o dręczących ich problemach. Dlatego warto to na spokojnie przedyskutować i przede wszystkim przemóc się, jeśli związek nadal jest dla nas naprawdę bardzo ważny. Dzięki takiej postawie być może uda nam się sprawić, iż coś zacznie się zmieniać. Dziś bardzo popularna jest właśnie taka terapia dla par Poznań na swoim terenie ma wiele gabinetów, w których cyklicznie się one odbywają. Na terapii możemy nauczyć się znów ze sobą żyć i przede wszystkim rozmawiać.

Obecnie wiele osób przeżywa niestety kryzys w związku. Dzieje się tak a nie inaczej z różnych względów. Czasem przez pracę nie mamy chwili dla siebie, pochłania nas także internet. Bez względu na to jakie trudności stanęłyby na naszej drodze, warto prosić o pomoc terapeutę.

Top