Sztuczny bocian do ogrodu

Bardzo lubię dbać o swój ogród. Sama go zaprojektowałam i wykonałam większość prac związanych z sadzeniem roślin, a teraz sama o niego dbam. Nieustannie coś w nim zmieniam, poprawiam, wymieniam, tak aby się nie nudził. Znajomi i rodzina urządzają sobie zakłady, co będzie następne i przy każdej wizycie zgadują, co zmieniłam.

Metalowe bociany w ogrodzie

metalowa figurka bocianaPonieważ zbliżała się wiosna, to nadeszła pora na kolejny nowy dodatek do ogrodu. Poprzednio zmieniłam kilka donic na tarasie, a tym razem chciałam kupić jakąś ciekawą figurkę, która będzie dobrze wtapiała się w tło, zamiast od niego odstawać. Pomysł na krasnala upadł od razu. Ale może jakiś ptak…? Najpierw myślałam o flamingach, ale szybko zmieniłam zdanie, bo akurat w spiker w wiadomościach mówił i przylocie bocianów. Bocian, jak natychmiast doszłam do wniosku, będzie idealnym dodatkiem do ogrodu. Nie żywy, oczywiście, chociaż nie obraziłabym się, gdyby boćki założyły w okolicy nowe gniazdo. Zaczęłam sprawdzać w internecie, czy można gdzieś kupić figurki bocianów. Znalazłam różne: metalowe, ceramiczne, drewniane. Ponieważ zależało mi na czymś bardzo solidnym, to do sklepowego koszyka trafiła metalowa figurka bociana. Była mniej więcej naturalnych rozmiarów i realistycznie pomalowana. Po krótkim namyśle wzięłam też drugą, do pary, bo właściwie czemu nie? Moje nowe figurki bocianów dotarły do mnie dwa dni później i od razu mogłam je zabrać do ogrodu, by ustawić je na wybranych wcześniej miejscach.

Jeden z metalowych bocianów znalazł się wśród krzewów, a druga figurka chowa się przy tarasie. Ten drugi wygląda, jakby właśnie wypatrywał w trawie śniadania. Oba bociany doskonale pasują do całości i z dumą stwierdziłam, że goście nie od razu zorientowali się, że figurki są metalowe i nie są to prawdziwe ptaki.

Top