Substytut szkła z Polski

Poliwęglan jest jednym z najbardziej powszechnych materiałów wykorzystywanych w przemyśle. Zajmuje bardzo ważne miejsce w różnych branżach, gdyż jest doskonały substytutem szkła o wiele lepszych właściwościach. Płyty wykonane z tego materiału są o niezwykle trwałe i odporne na zniszczenia. Materiał ten jest więc powszechnie stosowany. 

Sukces polskiego poliwęglanu na świecie

płyty poliwęglanoweNiewielu z nas zapewne zdaje sobie sprawę z tego, że na przykład wiaty przystankowe czy okna samolotów nie są wykonane ze szkła, tylko z poliwęglanu. Tworzywo to jest niezwykle elastyczne, co pozwala na tworzenie Różnych kształtów z płyt. Dodatkowo jego wytrzymałość i odporność na wysokie i niskie temperatury powoduje, że nie ulega uszkodzeniom przez długie lata. Ten wspaniały wynalazek zapewnia dobrą widoczność i ochronę przed promieniami UV. Polska jest jednym z liderów, jak chodzi o produkcje poliwęglanu. Najlepsze płyty poliwęglanowe produkuje się w Warszawie i Wrocławiu.  Firmy, zajmujące się produkcją poliwęglanu w tych dwóch miejscowościach, są jednymi z największych na świecie a z ich oferty korzystają międzynarodowi kontrahenci. Tajemnicą niezwykłości ich produktów są nowoczesne technologie obróbki poliwęglanu, stosowane przy ścisłej współpracy z polskimi naukowcami. Opracowali oni na przykład metodę barwienia poliwęglanu, bez utraty jego podstawowych właściwości. Poszerza to jego zastosowanie, poszerzając firmom bazę ich klientów i zapewniając wysokie obroty. 

Jednym z najpowszechniej wykorzystywanych materiałów w przemyśle jest poliwęglan. Ten substytut szkła doskonale odnajduje się w różnych branżach. Najlepszy jakościowo poliwęglan pochodzi natomiast z Polski. Dwie firmy, będące wiodącymi w produkcji tego tworzywa, mają wpływy na całym świecie

Top