Stosujemy maść z konopi na łuszczycę

Dostępne na rynku kremy konopne są polecane do pielęgnacji skóry przesuszonej, podrażnionej atopowo, a także zaczerwienionej ze skłonnościami do atopowego zapalenia skóry oraz łuszczycy. Krem tego typu jest wyjątkowo skuteczny, ponieważ zmniejsza zaczerwienienie i podrażnienie, intensywnie nawilża, regeneruje skórę problematyczną i jednocześnie pomaga przywrócić jej naturalną elastyczność czy zdolność samoleczenia.

Sprawdzamy działanie maści z konopi

maść z konopi na łuszczycę i azsKremy konopne mają dodatkowo działanie bakteriobójcze oraz przeciwzapalne, co w pozytywny sposób wpływa na leczenie skóry. Po zastosowaniu kremu na AZS oraz łuszczycę, która samodzielnie się regeneruje, ma zwiększoną odporność na występowanie podrażnień i odzyskuje dawną elastyczność. Jest to środek specjalistyczny o stosunkowo mocnym działaniu. Dobrym wyborem jest maść z konopi na łuszczycę i azs. Sam olej konopny w niej zawarty ma działanie przeciwzapalne, odżywcze i regeneracyjne. Dodatkowo występujący jako dodatek torf ma działanie przeciwzapalne, ściągające oraz bakteriobójcze, a arnika działa w sposób silnie bakteriostatyczny czy przeciwzapalny. Możliwy jest także dodatek D-pantenolu, który ma działanie gojące, kojące oraz łagodzące podrażnioną skórę, co powoduje wspomaganie procesu jej samoleczenia. Może także działać nawilżająco oraz wpływać na zmniejszenie utraty wody poprzez naskórek. Powoduje dodatkowo przywrócenie sprężystości skóry.

Kremy konopne są przeznaczone głównie co skóry suchej, z podatnością do występowania atopowego zapalenia skóry oraz łuszczycy. Efekt działania jest bardzo szybki oraz długotrwały. Jednak nadaje się także doskonale do pielęgnacji każdego innego rodzaju skóry, co zwiększa możliwość zastosowania. Doskonałym dowodem skuteczności dermokosmetyków konopnych jest ich różnorodność oraz bogactwo produktów dostępnych na rynku.

Top