Stawianie mini żurawi

Nawet jeżeli nie pracujemy w branży budowlanej, może nas interesować w jaki sposób stawiane są żurawie. Tutaj trzeba zaznaczyć, że nie ma różnic w konstrukcji zwykłego żurawia od jego mniejszej wersji. Wiadomo, że im jest on większy, tym trzeba korzystać z bardziej zaawansowanego sprzętu. Jednak łatwiej będzie to opisać na przykładzie mniejszych egzemplarzy i budowy z użyciem dźwigu.

Budowa mini żurawia przy pomocy dźwigu

mini zurawieNa początku trzeba przygotować grunt. Najlepiej jest go utwardzić, aby konstrukcja nie przechylała się, ani nie kiwała. Często stawiając mini zurawie wylewa się beton pod nie. Następnie za pomocą dźwigu stawia się ramę główną, która stabilizuje całą konstrukcję. Wokół niej ustawiane są mniejsze elementy konstrukcyjne, które są wymagane w celu zwiększenia bezpieczeństwa. Następnym etapem jest masz żurawia, wraz z zamontowaniem kabiny operatora. Ostatnim etapem jest etap obciążenia krótszej części żurawia, aby była stworzona przeciwwaga. Specjaliści od żurawi pod koniec montują system linowy, który podnosi ciężary. W tym celu również trzeba skorzystać z przeciwwagi, aby nie trzeba było wykorzystywać pełnej mocy silnika do dźwigania. Silnik osadza się wraz z kabiną. Nie trzeba go zupełnie demontować przed złożeniem. Wystarczy odkręcić go od ramy. Osobno odkręca się sam silnik i osobno odkręca się bak na olej napędowy, najczęściej stulitrowy.

Budowa małego żurawia trwa dzień. W przypadku żurawi wieżowych jest to dłuższy okres, sięgający nawet czterech dni. Wiadomo, że w tym przypadku trzeba lepiej utwardzić grunt oraz stosować większe maszyny do budowy konstrukcji. Jednak zastosowanie dużego żurawia opłaca się wtedy, kiedy sam proces budowy jest skomplikowany i obejmuje wiele budynków wraz ze specjalną infrastrukturą.

Top