Stabilne szkło laminowane idealne do domowych pomieszczeń

Co możemy ułożyć na ścianie zamiast glazury? Jeśli urządzając nasze kuchnie i łazienki chcielibyśmy, aby były one jak najbardziej oryginalne i wyjątkowe mamy duże pole do popisu. Taką unikatową dekoracje wnętrza można osiągnąć poprzez zastosowanie różnych materiałów, z których jednym z najciekawszych jest szkło laminowane Betimo.

Nowatorska produkcja szkła laminowanego

szkło laminowaneSzkło laminowane składa się z dwóch warstw szkła przedzielonych warstwą folii, każda z nich może mieć grubość od 2 do 10 mm. Maksymalnie jednak tafla szkła może mieć wymiary 2800 x 2200 mm. Szkło laminowane jest to szczególnie wdzięczny materiał dekoracyjny. Na folii znajdującej się pomiędzy taflami szkła można umieścić praktycznie każdy wzór, może to być nawet dowolne zdjęcie, grafika, materiał. Dzięki temu nasza kuchnia lub łazienka nabiera indywidualnego i niepowtarzalnego charakteru. Mamy wiele możliwości stylistycznego wykorzystania szkła laminowanego, jednak należy także pamiętać o jego praktycznych właściwościach.

Szkło dekoracyjne możemy zahartować, dzięki czemu uzyskuje ono niezwykłą wytrzymałość, jego konstrukcja pozwala na wiercenie w nim dowolnym otworów. Robi się to jednak przed zahartowaniem, po całym procesie nie mamy możliwości wiercenia w szkle laminowanym. Dzięki nowatorskiej technologii produkcji, polegającej na laminowaniu tafli szkła dwiema lub trzema warstwami folii, wszystkie produkty cechują się wysoką wytrzymałością, a w razie uszkodzenia czy pęknięcia, odłamki trzymają się na foliach. Wybierając szkło do kuchni czy łazienki możemy mieć więc całkowitą pewność, że szkło pozostanie stabilne nawet po rozbiciu, chroniąc nas tym samym przed urazami i skaleczeniami. Cały proces laminowania paneli szklanych odbywa się przy użyciu specjalistycznych urządzeń, zapewniających trwałe i stabilne przyleganie wszystkich warstw folii do szklanych tafli.

Jeśli chodzi o szkło laminowane z grafiką, jedna z warstw folii pełni również funkcje nośnika wydruku. Szkło do kuchni poza tym, że jest bezpieczne, jest także trwałe i odporne na działanie większości kwasów, zasad oraz rozpuszczalników. Szkło laminowane jest ciekawym materiałem do zastosowania we wnętrzach, który może nadać im lekką i elegancką atmosferę.

Top