pojemnik na psie odchody

Sprzątanie świata a pojemniki na psie odchody.

Liczne akcje promujące dbanie o środowisko naturalne, podnoszące świadomość ekologiczną mieszkańców i ich wiedzę na temat zagrożeń wynikających z niszczenia naturalnych zasobów ziemi przynoszę tylko połowiczne rezultaty. Pojemniki na psie odchody są rzadkością.

Pojemniki na psie odchody są ważne.

pojemnik na psie odchodyCzęść ludzi bierze sobie do serca rady i sugestie zawarte w tych postulatach, ale część nic sobie z nich nie robi i dalej kontynuują zaśmiecanie naszego środowiska, bo uznają, że ktoś inny powinien się tym zajmować. Gdyby tak nie było to coroczna akcja Sprzątania Świata nie miałaby racji bytu. A jednak takie działania są nadal przeprowadzane nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Sprzątanie Świata zostało zapoczątkowane w Australii w roku 1989 i obejmowało tylko jedno miasto (Sydney). Z czasem akcja zaczęła zdobywać popularność i najpierw rozprzestrzeniła się na cały obszar kraju, a następnie zaczęła być podchwytywana także przez inne państwa, którym spodobała się ta idea. W naszym kraju sprzątanie odbywa się od roku 1994. W trzeci weekend września wolontariusze wychodzą z workami na śmieci i zbierają śmieci z miejsc, gdzie nie powinno ich być, takich jak lasy, parki, ulice, plaże, szlaki górskie. Kosze uliczne znajdują się wszędzie, ale jak widać niektórym ciężko jest przejść z papierkiem kilka metrów żeby go wyrzucić. Kosze metalowe często świeca pustkami, za to wokół nich znajdziemy stertę odpadków. Podobnie jest z odchodami zwierzęcymi na ulicy. Każdy na nie narzeka, ale nikt nie podejdzie tam, gdzie są pojemniki na psie odchody i nie weźmie woreczka, żeby posprzątać po swoim pupilu. Wiele osób także nie wie, że na pewne odpady są przygotowane specjalne śmietniki.

Pojemniki na psie odchody, czy na stary sprzęt elektroniczny znajdziemy odpowiednio w ośrodkach zdrowia i przychodniach, lub z sklepach z elektroniką lub marketach budowlanych. Stamtąd są obierane przez specjalistyczne firmy, które zajmują się ich utylizacją tak, by nie szkodziły środowisko naturalnemu. Dzięki temu nasza planeta jest czystsza i mniej zanieczyszczona. Pamiętajmy więc, żeby dbać o nasze środowisko naturalne. Łatwiej jest segregować śmieci czy po prostu wrzucić je do kosza, niż później je zbierać walające się po ziemi. Angażujemy wtedy też mniej ludzi, którzy w tym czasie mogliby robić coś innego.

Top