Sprawdzone izolacje fundamentów

Już nawet małe dzieci wiedzą o tym jak ważne w budownictwie są fundamenty. To przecież na nich opiera się cała konstrukcja naszego budynku. Na fundamentach nie warto więc za bardzo oszczędzać. To co jest jednak niezwykle ważne w przypadku tych elementów budynku to kwestia odpowiedniej izolacji. Fundamenty muszą być bowiem efektywnie odizolowane od podłoża.

Metody izolacji pionowej

izolacja pionowaFundament jest wykonany z betonu i niemal każdemu na pierwszy rzut oka się wydaje, że te elementy są niczym stal. Otóż wbrew pozorom fundamenty mogą bardzo szybko i łatwo chłonąć wodę z otoczenia. Woda w ziemi znajduje się zawsze w pewnych ilościach. Dodatkowo nawet jeśli wybudujemy dom na bardzo suchym podłożu to należy liczyć się z tym, że po ulewnych deszczach takie podłoże już może suche nie być. Warto więc pamiętać o tym żeby już na etapie wylewania fundamentów zadbać o kwestię jaką jest skuteczna izolacja pionowa. Wiele osób popełnia ten błąd, że w swoich domach inwestują jedynie w izolację poziomą. Ten rodzaj izolacji oddziela fundamenty od pustaków przez co zatrzymywana jest woda. Niemniej jednak woda ta ciągle znajduje się w fundamentach. Jeśli jednak zainwestujemy w izolację pionową to tej wody w naszych fundamentach nie będzie. Najlepszym sposobem na stworzenie izolacji pionowej jest zastosowanie folii w płynie. Nanosi się ją za pomocą pędzla i po wyschnięciu nasze fundamenty otoczone są zewsząd przylegającą folią, która nie przepuszcza wody.

Przez dziesiątki lat do izolowania fundamentów stosowano głównie lepik. Na chwilę obecną już tego materiału się niemal w ogóle nie stosuje ale za to jest wiele innych rozwiązań. W sklepach budowlanych znaleźć możemy również specjalne folie stosowane do izolacji pionowych i poziomych. Niektóre wersje folii możemy ze sobą zgrzewać.

Top