Sposób na czysty dywan

Bardzo wiele osób posiada w swojej sypialni, salonie czy pokoju dziecka dywan lub wykładzinę. Utrzymanie ich w czystości przeważnie nie sprawia kłopotu, do momentu aż nie pojawią się na nich trwałe plamy. Wtedy konieczne pranie.

Jakimi środkami wyczyścić dywan?

pralnia chemiczna RzeszówNa pewno wykładzina czy dywan na podłodze nieco izoluje podłogę, ale też stanowi ciekawy element dekoracyjny. Jednakże z tego względu, że codziennie się po nim chodzi, to szybko się brudzi. Najczęściej jest to kurz, piach czy sierść zwierząt, których można się szybo pozbyć za pomocą odkurzacza. Jednakże plam z kawy, błota czy soku pomidorowego już nie usuniemy w ten sposób. Tu potrzebne są specjalne środki wywabiajace, które skutecznie usuwają zabrudzenia, ale są delikatne dla włosia. Można je kupić w sklepach gospodarczych i samodzielnie stosować w domu, ale nie zawsze są wystarczająco mocne w działaniu, dlatego mogą zostawiać ślady. Znacznie lepsze rezultaty osiągają pralnie chemiczne, które stosują profesjonalne urządzenia do czyszczenia na mokro lub na sucho. Przeważnie do pralni są oddawane dywany i wykładziny z licznymi lub rozległymi plamami, które już głęboko wniknęły we włókna. Jednakże pralnie są w stanie dokładnie wyczyścić nie tylko dywany, ale także plecaki, materace czy pokrowce z kanap. W chemicznych pralniach przeważnie nie jest stosowana woda, a specjalne detergenty piorące, które nie zmieniają struktury tkanin. W taki sposób można bezpiecznie wyczyścić dowolny rodzaj dywanu bez względu na długość włosia.

Mając do wyboru samodzielne czyszczenie dywanu, a oddanie go w ręce profesjonalistów, to znacznie lepiej wydać nieco więcej, a mieć pewność doskonale wykonanej usługi. Przeciętna cena za czyszczenie dywanu, to około sto – sto pięćdziesiąt złotych. 

Informacje pochodzą z http://pralnia-perfekt.pl

Top