Specjalistyczne urządzenia do utrzymania kondycji

 

Trening personalny kojarzy się zwykle z ciężką pracą na siłowni. Służą do tego urządzenia z obciążeniem, lub sprzęt cardio. Na rynku mamy również możliwość, korzystania z treningu na specjalistycznych urządzeniach. Możemy na nich wykonywać ćwiczenia obejmujące wszystkie partie ciała, oraz setki innych ćwiczeń, od rehabilitacyjnych po typowo sportowe.

Przegląd różnych urządzeń do treningu personalnego

 maszyny precorObecnie na rynku mamy dostęp do różnego rodzaju urządzeń których konstrukcje, są przystosowane do wszelkiego rodzaju ćwiczeń, zarówno tych związanych z rozciąganiem partii mięśniowych, poprawy kondycji jak i budowaniem masy. Są więc, producenci którzy oferują produkty, w kilkunastu różnych liniach, dedykowanych odbiorcom o różnym stopniu zaawansowania, oraz różnych celach treningowych. W ofercie znajdują się maszyny i akcesoria, które w ostatnich czasach stają się wyjątkowo popularne, jak np. maszyny precor, które pozwalają na wykonanie treningu całego ciała osobom początkującym, oraz profesjonalnym sportowcom. Urządzenia są wyjątkowo przyjazne i ergonomiczne dla użytkownika. Dają swobodę ruchów, umożliwiając praktycznie nieograniczoną ilość ćwiczeń. Maszyny są tak zaprojektowane by trenować nie tylko ciało, ale i wyobraźnię. Dzięki płynnej zmianie trybów pracy, możliwe jest samodzielne kreowanie treningu, od krótkich ruchów do długich, chodzenia i biegania, a następnie do wspinaczki. Wszystko to daje poczucie wolności i wyjątkowo unikalnego treningu.

Maszyny zostały również szczególnie docenione przez naukowców, porównujących i badających działanie takich urządzeń, pod kątem najlepszego dostosowania do zróżnicowanego treningu. Wykazali, że produkty tej firmy powodują ruch, który jest prawie identyczny z naturalnym biegiem. Z tą różnicą, że powoduje mniejsze obciążenie stawów, dając mniejsze ryzyko wystąpienia kontuzji.

 

Top