Solidne zapięcie do roweru

Rowery są ekologicznym środkiem transportu, a także jednym z najchętniej wybieranych sprzętów sportowych. Nie zajmuje wiele miejsca, jest lekki, cichy i dodatkowo jazda na nim wzmacnia nasz organizm. Są powszechnie dostępne dla każdego.

Czy zapięcia chronią rower przed kradzieżą?

abus zapięcie do roweruChoć Polsce daleko do Chin pod względem rowerów na ulicach, to jednak sukcesywnie przybywa ich z każdym rokiem. Są na pewno tańsze od samochodów i nie straszne są im korki, a ich minusem może być brak możliwości użytkowania w zimie czy w czasie deszczu. W przypadku jednośladu jedynym skutecznym zabezpieczeniem jest Abus zapięcie do roweru, które jest wykonane z wytrzymałych materiałów. Przeważnie jest ono zakładane na ramę i tylne koło roweru. Firma Abus jest producentem szerokiej gamy zabezpieczeń, które są dostępne w pięciu wariantach. W sprzedaży znajdziemy ciężki zapięcia kabłąkowe, które są wyjątkowo wytrzymałe i odporne na wyłamania, linki i łańcuchy pancerne, zapięcia składane, które łatwo można transportować, zamki na ramę czy najtańsze linki spiralne. Specjaliści od rowerów radzą, aby na zabezpieczenie roweru wydać przynajmniej dziesięć procent wartości roweru. Oczywiście im droższe i wyższej jakości jest, tym lepiej, bo będzie istniało znacznie mniejsze prawdopodobieństwo kradzieży roweru. Policja w Polsce odzyskuje zaledwie dziesięć procent skradzionych rowerów, zatem nie warto czekać na rezultaty ich pracy, tylko lepiej zabezpieczyć zawczasu. Rowerzyści przeciętnie wydają na zapięcie od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

Zapięcie rowerowe wcale nie musi być ciężkie i masywne, ponieważ dzisiejsza technologia pozwala na zastosowanie lepszych materiałów, które są bardzo wytrzymałe. Dzięki temu zapięcie można mieć na stałe przymocowane do ramy.

Top