Skuteczne metody wytłumiania pomieszczeń

Jednym z najczęstszych problemów dotyczących mieszkań w blokach jest oczywiście brak odpowiedniego ich wygłuszenia. Problem ten dotyczy nie tylko starego budownictwa, ale również tego najnowocześniejszego, gdzie pomieszczenia są nieco większe niestety kosztem cienkich ścian. Na szczęście mieszkanie można wyciszyć na własną rękę i to niedużym kosztem.

Jak wyciszyć mieszkanie?

wygłuszenie mieszkaniaOsoby mieszkające w blokach często narzekają na ograniczenia, jakie wynikają z źle wytłumionych pomieszczeń mieszkalnych. Nierzadko głośniejsze słuchanie muzyki, czy chociażby ćwiczenia i spotkania ze znajomymi są źle odbierane przez sąsiadów, którzy wszystko słyszą choć niekoniecznie by chcieli tak, jak my nie chcemy, aby ktoś słyszał co robimy we własnym mieszkaniu mającym w końcu być dla nas oazą spokoju i intymności. Na szczęście ten stan rzeczy możemy znacząco poprawić decydując się na wygłuszenie mieszkania które wcale nie musi należeć do najdroższych rozwiązań. Jednym z najpopularniejszych w tym względzie rozwiązań jest wyciszanie ścian za pomocą paneli akustycznych, które dodatkowo potrafią pełnić rolę pięknych paneli dekoracyjnych. Jeżeli posiadamy małe dziecko wówczas świetnym rozwiązaniem będzie także izolacja akustyczna ścian wewnętrznych której możemy dokonać albo również stosując panele na tych ścianach, albo montując tapetę, która dzięki swojej chropowatej powierzchni również dobrze tłumi dźwięki.

Choć wyciszanie ścian jest najpopularniejszą metodą wytłumiania pomieszczeń, nie jest oczywiście jedyną. W naszym mieszkaniu możemy także wyciszyć zarówno sufity, jak i podłogi. W pierwszym przypadku najlepiej zda egzamin tradycyjny sufit podwieszany, zaś w drugim wystarczą grube i puchate dywany, lub specjalny podkład pod panele. Jak zatem widać nie trzeba od razu kuć całego mieszkania i robić w nim generalnego remontu, aby zapewnić sobie spokój.

Sprawdź cichydom.eu ofertę

Top