Sklepy internetowe presta shop dobrym rozwiązaniem dla nowych firm

 

Zakładając własną działalność w dzisiejszych czasach musimy od razu zająć się stworzeniem strony internetowej sklepu, ponieważ to właśnie tam mamy szanse znaleźć najwięcej klientów. Jak można założyć praktyczny sklep internetowy i nie wydawać przy tym na to kroci?

Sklepy internetowe presta shop – praktyczna i tania opcja

sklepy internetowe presta shopDobrym rozwiązaniem jeśli chodzi o nowe firmy, korę jak powszechnie wiadomo na starcie mają raczej ograniczony budżet jest sklep internetowy na platformie presta shop. Wynika to z tego, że platforma ta należy do grupy tak zwanego otwartego oprogramowania, a co za tym idzie jest ona z założenia darmowa. Fakt ten sprawia, że w zasadzie za darmo możemy założyć stronę własnego sklepu. Kreator presta shop jest bardzo intuicyjny dzięki czemu stworzenie takiej strony nie powinno być zbyt skomplikowane nawet dla osoby, które nie za bardzo jest obeznana z tym tematem. Możliwe jest także z korzystanie pomocy profesjonalisty, który na tej platformie stronę firmowa nam założy jednak w takim wypadku będzie to już nas kosztować. Dodatkowo należy zaznaczyć, że nie które opcje także są płatne, jak choćby szablony, Oczywiście w kreatorze jest dostępnych kilka darmowych szablonów, jeśli jednak chcemy stworzyć niepowtarzalną stronę internetową, bardziej spersonalizowaną i dostosowana do  specyfiki przedsiębiorstwa, będziemy musieli już szablon kupić z dodatkowej oferty. Niemniej sklepy internetowe presta shop są bardziej opłacalne niż te tworzone na płatnych platformach. Jeżeli chodzi natomiast o funkcjonalność, to platforma presta shop ma całkiem sporo opcji, w tym także pozwala na stworzenie strony tak na urządzenia stacjonarne jak i mobilne dzięki, czemu sama strona sklepu jest praktyczna.

Główną zaletą sklepów internetowych presta shop jest to, że ich założenie nie jest szczególnie kosztowne, co w przypadku nowo powstałej firmy jest niezwykle ważne. Co jednak ważne powstałe na tej platformie strony pozostają nadal bardzo funkcjonalne, szczególnie jeśli chodzi o optymalizacje pod SEO, a tu specjalistą jest Pikseo. Dzięki czemu jest to dobre rozwiązanie dla nowych firm. 

 

Top