Sauna infrared i jej korzyści zdrowotne

Jestem miłośniczką sauny i od kilku lat regularnie korzystam z sesji wspomagając jej działanie zdrową dietą oraz wysiłkiem fizycznym. Czuję się fantastycznie, a mój organizm wreszcie nie odczuwa żadnych dolegliwości bólowych. Ostatnio obiła mi się o uszy nowoczesna sauna na podczerwień, która działa zupełnie inaczej niż te tradycyjne. Ze względu na to, że uwielbiam ciepło sauny postanowiłam wypróbować i tą. 

Korzyści zdrowotne sauny na podczerwień

sauna na podczerwień cenaOgólnie z sauny korzystam raz na tydzień ze względu na to, że zbyt częste przesiadywanie w tak wysokiej temperaturze może przesuszać skórę i odwodnić organizm. Bardzo nad tym zawsze ubolewałam, ponieważ uwielbiam siedzieć w kabinie i cieszyć się ciepłem jakie daje mi sauna. Kiedy usłyszałam o saunie infrared byłam zaskoczona, że zamiast pieców, jakie są w tradycyjnych saunach, są tam zainstalowane promienniki podczerwieni. Jednakże dzięki temu, aby uzyskać pozytywne zmiany w organizmie w tejże saunie wystarczy do tego już 40 stopni celsjusza. Dla porównania w tradycyjnych saunach fińskich lub łaźniach parowych temperatura wzrasta do 100 stopni. Dzięki tak niskiej temperaturze w końcu mogę siedzieć w saunie tyle ile chcę i nie szkodzi to mojemu organizmowi. Sauna na podczerwień cena mimo niskiej temperatury ma również doskonałe działanie prozdrowotne i mogą z niej korzystać nawet osoby cierpiące na choroby serca lub dolegliwości dermatologiczne. Ze względu na to, że podczerwień ogrzewa nas od środka w saunie infrared można doskonale się odprężyć. 

Jestem bardzo zadowolona z mojego nowego odkrycia i na pewno będę korzystała z sauny na podczerwień. Ma ona również lepsze działanie niż tradycyjna sauna fińska, ponieważ doskonale opóźnia proces starzenia się skóry i przy okazji nie wywołuje nadmiernego pocenia się. Dzięki temu można się w niej doskonale odprężyć i cieszyć się przyjemnym ciepłem. 

Top