Powietrzna pompa ciepła

Sąsiad wybrał powietrzną pompę ciepła

Od lak narzekam na to ile płace za ogrzewanie. Te rachunki są czasami tak duże, że nie wiem czy przez następny miesiąc będę miał co włożyć do garnka. Najgorsze jest to, że nikt w moim mieszkaniu nie grzeje tak mocno. W zasadzie odkręcony kaloryfery to u nas rzadkość. Na dodatek nie mam nawet pięćdziesięciu metrów kwadratowych powierzchni, więc skąd te rachunki? Na to pytanie chyba nigdy nie dostane odpowiedzi.

Czy powietrzna pompa ciepła to dobra opcja dla domu?

Powietrzna pompa ciepłaZawsze zastanawiałem się nad zmianą metody ogrzewania ale w bloku jest tym dość duży problem. Gdybyśmy mieli zamontowane centralne ogrzewanie to nie było by problemu. Skończyłyby się w końcu moje narzekania. Jednak sam sobie takiego nie założę, a koszt zrobienia tego w całym budynku jest zbyt wielki dla spółdzielni. Wstawienie sobie kotła kondensacyjnego do mieszkania również odpada z oczywistych względów. Właśnie w takim impasie i rozpaczy byłem pozostawiony sam na dobre kilka miesięcy. Kiedy już poważnie zastanawiałem się nad zmienieniem miejsca zamieszkania, to zauważyłem coś na balkonie u mojego sąsiada. Nigdy wcześniej nie widziałem takiego urządzenia więc postanowiłem, że jak następnym razem go zobaczę to zapytam się co to jest. Okazja nadarzyła się kilka dni później na klatce schodowej kiedy wracałem z pracy. Podekscytowany szybko spytałem się o to nowe urządzenie na jego balkonie. Odpowiedział mi z uśmiechem, że jest to powietrzna pompa ciepła i od teraz tym ogrzewa sobie mieszkania. Co więcej dodał, że od teraz nie płaci za nie kompletnie nic, więc koszt całej instalacji zwróci mu się bardzo szybko. Zdziwiony tą odpowiedzią szybko wróciłem do domy i rozpocząłem swoje własne poszukiwania na temat tego czy powietrzna pompa ciepła sprawdzi się w moim domu. Nie wiedziałem jaka pompa ciepła jest dobra i nadaje się do mojego mieszkania. Nawet nie miałem pojęcia jak one w ogóle działają. Lecz już po kilku artykułach i przejrzanych ogłoszeniach stwierdziłem, że jest to rzecz dla mnie.

Pompa ciepła powietrze woda była w sam raz dla mnie. Okazało się, że mogę znacznie zaoszczędzić na ogrzewaniu i przy tym również zadbać o środowisko. Umówiłem się więc jak najprędzej na spotkanie z konsultantem, aby do mojego mieszkania została dobrana dobra pompa ciepła. Wytłumaczył mi on wszystko bardzo dokładnie i już po kilku tygodniach mogłem się cieszyć z nowego ogrzewania.

Top