Samolot i samochód – Szybkie i wygodne podróżowanie

Z wielu rzeczy byłam w stanie zrezygnować wyjeżdżając z Polski i przeprowadzając się do Wielkiej Brytanii, ale nie z regularnych spotkań z rodziną i z pobytów nad polskim morzem. Żadne inne nie było dla mnie tak wspaniałe. Wiedziałam, że regularnie będą przylatywać do Gdańska. To było pewne.

Gdańskie lotnisko: gdzie polecają wypożyczenie auta?

polecana wypożyczalnia samochodów na lotnisku w GdańskuDlatego dość szybko szukałam jakiejś sprawdzonej wypożyczalni samochodów. Nie wyobrażałam sobie ani dojazdu do Polski samochodem, ani z kolei podróżowania po niej jakimś innym środkiem lokomocji niż samochód. Wypożyczalnia była jedynym wyjściem. Zrobiłam mały rekonesans i już po kilku dniach wiedziałam, która jest polecana wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Gdańsku. Miałam korzystać z niej regularnie, więc liczyłam na to, że wypożyczenie nie będzie poprzedzone żmudną „papierologią”, ani bardzo drogie. Nie musiałam mieć najtańszej wypożyczalni, ale musiała być pewna. Unikam problemów jak ognia i cenię sobie święty spokój. Tym też się kierowałam przy dokonywaniu wyboru. Weszłam na stronę wypożyczalni, wybrałam samochód, który mnie zainteresował i zadzwoniłam z zapytaniem o warunki wypożyczenia. Wiedziałam, że samochód będę odbierać z lotniska, ale nie byłam pewna czy nie będę chciała przejechać nim przez granicę kraju. Musiałam się dowiedzieć czy wypożyczalnia coś takiego dopuszcza w swoim regulaminie. Tydzień później mogłam już ocenić mój pobyt nad morzem. Technicznie, z samochodem, z pobytem wszystko się udało, jednak pogoda nie dopisała. Polska pogoda bywa kapryśna, więc wcale się tym nie przejęłam.

Szykuję już następny przylot. W dobie tanich lotów, szybkiego przemieszczania się, dostępu do informacji i otwartych granic – takie podróżowanie do przyjemność. Nawet na weekend opłaca mi się wpaść do rodzinnego domu. Na pewno będę korzystać z takich okazji, bo aż grzech siedzieć mając wolne, na Wyspie, mając tak piękny kraj.

Top