Różnice w wentylacji jakie daje domowy rekuperator

Problem w wentylacji pomieszczeń jest znany nie od dzisiaj. Największymi wadami tradycyjnych systemów wentylacji jest bardzo duża strata ciepła, która bezpośrednio przekłada się na pieniądze wydawane na ogrzewanie budynku. Jakie różnice istnieją zatem pomiędzy tradycyjnym systemem a nowoczesną rekuperacją?

Rekuperator czy otwieranie okien w celu wentylacji?

wydajny rekuperatorNie pozostaje tajemnicą fakt, że ogrzewanie grawitacyjne posiada wiele wad, które podczas użytkowania jej w domu, mogą przynieść duże straty materialne. W przeciwieństwie do rekuperacji dom wentylowany tradycyjnie nie posiada systemu, który na bieżąco wprowadzałby świeże powietrze do pomieszczeń. Gdy wentylujemy pomieszczenia metodą tradycyjną, musimy otwierać okna, co bardzo wpływa na uciekanie ciepłego powietrza podczas jesieni, zimy czy wczesnej wiosny. Wydajny rekuperator to także gwarancja dostarczenia powietrza oczyszczonego ze wszelkich możliwych alergenów. Należą do nich nie tylko kurz i bakterie, ale także roztocza lub zarodniki pleśni, które mogą przyczyniać się do powstawania reakcji alergicznych u domowników. Rekuperacja ma niewątpliwie wiele zalet i przeważa nad tradycyjnymi metodami wentylacji. Dzięki niej nasze zdrowie jest mniej narażone na przebywanie w pomieszczeniach o silnym nasyceniu dwutlenkiem węgla, co przyczynia się do zmęczenia, a my oddychamy zawsze czystym powietrzem.

Rekuperacja ma przeważa nad tradycyjnymi metodami wentylacji. Dzięki niej nasze zdrowie jest mniej narażone na przebywanie w pomieszczeniach, w których występuje niewentylowane powietrze, które przyczynia się do znużenia w ciągu dnia. Odpada także przebywanie w pokojach, które muszą być wentylowane poprzez przeciąg, który wpływa na stan naszych zatok i górnych dróg oddechowych.

Top