Rodzaje przyrządów do siłowni

Obecna moda na zdrowy styl życia sprawia, że wszyscy chcemy być zdrowi, mieć pięknie wyrzeźbione i smukłe ciała. Idealnym miejscem na wypracowanie sylwetki będzie siłownia. Zazwyczaj na dobrze wyposażonych siłowniach znaleźć możemy różnorakie maszyny i sprzęty które ułatwią nam trening.

Wybór przyrządów do siłowni

przyrządy do siłowniMaszyny znajdujące się na siłowni możemy podzielić na 3 główne kategorie sprzętów. Po pierwsze, bardzo istotne maszyny służące do ćwiczeń aerobowych na których możemy wykonać trening cardio. Są to przyrządy do siłowni takie jak bieżnia, rowerek, wiosła czy orbitreki. Na takich maszynach możemy wykonać rozgrzewkę przed treningiem bądź potraktować pracę na nich jako osobną jednostkę treningową. Ćwiczenia na tych przyrządach spalą kalorie i zbudują naszą kondycję. Drugim rodzajem sprzętów są maszyny służące do budowy i rozbudowy masy mięśniowej. Są to zazwyczaj maszyny izolujące poszczególny mięsień. Są to między innymi suwnice, ławki, wyciągi czy wszelkiego rodzaju maszyny do wyciskania. Trzecią grupą przyrządów są wolne ciężary takie jak hantle, sztangi, gryfy. Takie sprzęty również pomogą nam wyrzeźbić sylwetkę. Wybierając siłownię do której będziemy uczęszczać warto jednak sprawdzić czy sprzęt jest tam dobrej jakości i w dobrym stanie technicznym. Przed zakupem karnetu warto również skorzystać z darmowej próbnej wejściówki. Oferuje je większość renomowanych siłowni. Taki próbny trening pozwoli nam ocenić jakość sprzętu.

Wielu z nas trenuje obecnie na siłowni. Na każdej z nich mnogość sprzętu do ćwiczeń może przyprawić o zawrót głowy. Przyrządy na siłowni możemy podzielić na 3 główne kategorie: maszyny aerobowe, siłowe i akcesoria dodatkowe. To na jakich z nich będziemy ćwiczyć zależy od naszych umiejętności a także naszych celów sylwetkowych.

Top