Rodzaje i przeznaczenie pasów zawiesia

Dziennikarstwo to zawód moich marzeń. Od zawsze chciałam pracować w tym zawodzie. Nie miałam zatem problemu z wyborem kierunku studiów i z samym studiowaniem. Gdy przyszedł czas praktyk udałam się do kilku firm, w których marzyłam, by po obronie dostać pracę. W jednej z nich otrzymałam propozycję.

Czy artykuły o pasach zawiesia bywają ciekawe?

pasy zawiesiaMogę jak najbardziej odbyć praktyki, a potem dostać pracę, jeśli zachwycę redaktora jakimś artykułem. Nie byłam jedyna, której to zaproponowano, a w drodze losowania mój wybór tematu padł na pasy zawiesia. Nie miałam zielonego pojęcia, czym owe pasy są, ale miałam tydzień na dowiedzenie się tego. Postanowiłam, że przyłożę się do artykułu w stu procentach, a o pasach będę wiedzieć wszystko. W kilka chwil później wiedziałam już, że pasy służą do transportowania i przeładunku towarów, wiedziałam mniej więcej jakie są rodzaje pasów i dowiedziałam się również, że w moim mieście znajdę jednego z ich dystrybutorów. To był strzał w dziesiątkę, bo właściciel zgodził się, odpowiedzieć na kilka pytań, następnie wysłał mnie do specjalisty, który pokazał mi kolejne zawiesia, opisując dokładnie, które ile mają udźwigu i jaki współczynnik bezpieczeństwa. Do tematu podeszłam poważnie i nie miałam zamiaru pisać o tym, że zawiesia są w różnych kolorach. Wiedziałam, które zawiesia są odporne na kwasy czy oleje, i które są bezpieczne dla przenoszonego ładunku. Zobaczyłam pasy do transportu blach, te z napinaczami i bez. To o udźwigu jednej tony i trzech. Po tym „szkoleniu” poczułam, że posiadłam dużą wiedzę.

Dwa dni później mój artykuł był gotowy, a ja bardzo zadowolona. Czułam się profesjonalnie i dojrzale. Teraz cieszyłam się, że temat artykułu dotyczył bezpieczeństwa i tematu ważnego dla wielu firm. Po kilku dniach dowiedziałam się, że o pasach pisze każdy, kto chce się przyjąć do tej gazety. W tym roku najlepiej o nich napisałam ja.

Top