Rodzaje bram przemysłowych

Bramy przemysłowe swoje zastosowanie odnajdują w przypadku dużych obiektów przemysłowych jak hale czy magazyny. Ich główną rolą jest zabezpieczenie przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, a także ochrona przed dostaniem się do wnętrza osób nieupoważnionych. Ilość dostępnych na rynku rozwiązań sprawia, że każdy dobierze odpowiednią bramę względem wymagań narzuconych przez charakter wykonywanej pracy.

Wybór bramy przemysłowej do hali produkcyjnej

niezawodne bramy przemysłowe z wielkopolskiZ pewnością jednym z najczęściej wybieranych modeli bram przemysłowych jest brama segmentowa. W ich przypadku panele wykonane są ze stali oraz pianki poliuretanowej. Zwykle zewnętrzna część paneli występuje w różnych kolorach. Z kolei poszczególne elementy konstrukcyjne wykonane są z ocynkowanej blachy która zapewnia ogromną wytrzymałość. Ze względu na fakt, że zajmują bardzo mało miejsca, wielu właścicieli zakładów przemysłowych decyduje się właśnie na nią. Ich zaletą jest również możliwość wbudowania drzwi przejściowych, które zapewniają wygodne przechodzenie bez konieczności otwierania bramy. Z kolei bramy rolowane wykonane są z wąskich paneli, najczęściej stalowych, które w celu otwarcie nawijane są na rurę nawojową. To rozwiązanie cieszy się obecnie rosnącą popularnością, właśnie ze względu na sposób jej otwierania. Zwykle odnaleźć możemy je w budynkach przemysłowych oraz magazynach. Płaszcz bramy w tym przypadku wykonany jest z profili, które wypełniane są pianką poliuretanową. Jeśli poszukujemy niezawodne bramy przemysłowe z wielkopolski z pewnością odnajdziemy producenta, który doskonale spełni nasze oczekiwania.

Oprócz bram segmentowych oraz rolowanych, w przemyśle spotkać możemy się również z bramami przeciwpożarowymi, szybkobieżnymi oraz przesuwnymi. Wiele firm oferuje również produkcję bram względem oczekiwań klienta, który potrzebuje specjalistycznego zabezpieczenia, bądź kiedy obiekt charakteryzuje się niespotykanymi wymiarami.

Top