Rekreacyjne działki nad morzem

Niektórzy co roku jadą nad morze na wakacje, gdzie wynajmują dość drogie noclegi, natomiast inni wolą zainwestować we własny domek, do którego będą przyjeżdżać w dowolnej chwili. Z pewnością drugie rozwiązanie jest lepsze, ale wymaga sporej inwestycji.

Kiedy kupić działkę rekreacyjną?

działka rekreacyjna sprzedaż okolice kołobrzeguRynek gruntów i nieruchomości, potrafi być bardzo zmienny, dlatego trzeba bacznie obserwować sytuację i robić zakupy wtedy, kiedy ceny są najniższe. Poza samą ceną, liczy się również lokalizacja, która ma czasem ogromny wpływ na nasze zadowolenie z dokonanej transakcji. Jeżeli interesuje nas działka rekreacyjna sprzedaż okolice Kołobrzegu są atrakcyjną lokalizacją dla większości kupców. Znajdziemy tu grunty położone w centrum Kołobrzegu, ale także w jego bliskich okolicach. Oczywiście poza miastem ceny działek są nieco niższe, ale ze względu na kategorię działki, w każdej lokalizacji cena jest atrakcyjna. Działki rekreacyjne przede wszystkim nie są budowlanymi, zatem nie można na nich postawić domu jednorodzinnego, ale za to można mały domek letniskowy, który równie dobrze może być całorocznym. Na takiej działce nie muszą być wykonane instalacje podstawowych mediów, czyli energii elektrycznej, wody, gazu czy kanalizacji miejskiej. Właściciele działek przeważnie mają dostęp do studni, a na ich działce jest szambo. W kwestii budowy domku na działce rekreacyjnej, to musi on spełniać szereg wymagań, które są określone w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, dostępnym w powiatowym wydziale Architektury i Budownictwa.

Ceny działek rekreacyjnych są bardzo atrakcyjne, zatem nic dziwnego, że jest tak duże zainteresowaniem nimi. Pomimo licznych obostrzeń, które trzeba spełnić przy zagospodarowywania, a zwłaszcza zabudowywaniu powierzchni, nie brakuje chętnych na ich zakup.

Top