Ptasie trele niekoniecznie pod oknem

Ptaki przyjmujemy jako część fauny i w większości przypadków nie zwracamy na nie szczególnej uwagi. Tolerujemy ich istnienie do momentu, gdy nie wchodzą w naszą drogę. I chociaż niespecjalnie możemy coś zrobić w sytuacji, gdy z winy ptaków musimy umyć samochód albo swoje włosy, możemy zaradzić coś na ich obecność w pobliżu naszego domu.

Dlaczego odstraszać ptaki?

odstraszanie jaskółekWielu z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, że ptaki mogą stwarzać dość spore zagrożenie, jeśli zbytnio polubią nasz dom. Po pierwsze, ptasie odchody nie tylko zanieczyszczają elewację naszego domu, ale dodatkowo są wyjątkowo szkodliwe. Z ptasimi odchodami powiązanych jest bowiem ponad sześćdziesiąt różnych chorób zakaźnych. Chemiczne związki, znajdujące się w odchodach, niszczą wiele materiałów, włącznie ze stalą i betonem. To zaś może mieć duży wpływ na stabilność konstrukcji budynku i wygenerować koszt nie tylko oczyszczenia elewacji, ale również przeprowadzenia dodatkowych napraw. Z tego też powodu, coraz większa liczba właścicieli budynków wykazuje znaczące zainteresowanie sposobami na odstraszanie ptaków, w tym, np. odstraszanie jaskółek. Należy pamiętać, że w większości przypadków odstraszanie, które pomoże, kiedy chodzi o jaskółki, niekoniecznie okaże się skuteczne w kwestii gołębi. Ptaki różnych gatunków stanowią również różne zagrożenia dla naszego domu. Warto więc zorientować się, jakie ptaki najczęściej pojawiają się w naszym miejscu zamieszkania, by jak najlepiej dobrać dla niego właściwą ochronę.

Wśród metod odstraszania znajdują się kolcowe systemy, polietylenowe siatki i dźwiękowe, ultradźwiękowe systemy odstraszania. Warto więc dostosować właściwą metodę do najczęściej odwiedzających nas ptasich sąsiadów. Jeśli nie będziemy wiedzieli od czego zacząć, warto skonsultować się ze specjalistą.

Top