Przydomowa oczyszczalnia ścieków – dobra cena

Każdy, kto posiada własny dom, ogród i kawałek działki, może zrezygnować z drogiej kanalizacji i podłączenia do zbiorowego kolektora. Jeśli nie posiadamy przyłącza kanalizacyjnego i chcemy je wykonać w najbliższym czasie, wówczas opcja własnej, przydomowej oczyszczalni ścieków, będzie propozycją nie do odrzucenia. Za niewielkie pieniądze przejmujemy kontrole nad własną kanalizacją.

Cennik wykonania przydomowej oczyszczalni 

przydomowa oczyszczalnia ścieków cenaStosunkowo niedrogo kosztuje przydomowa oczyszczalnia ścieków cena takiej inwestycji szybko się zwraca. Zestaw do oczyszczania ścieków składa się ze szczelnego zbiornika osadowego, w którym pozostają brudne, zanieczyszczone substancje. Zbiornika nie trzeba oczyszczać podobnie, jak szamba bezodpływowego. Osad wystarczy usuwać co 1,5- 2 lata, zatem stosunkowo rzadko, nie ma też niebezpieczeństwa wybicia czy przepełnienia zbiornika. Ścieki już oczyszczone, rozprowadzane są pod gruntem specjalnym systemem rur. Zwykle są to 2,3, 4 rury perforowane. Taka biologiczna oczyszczalnia ścieków może kosztować już ok. 2000 zł (sam system) + wykonanie i roboty ziemne. Im więcej osób mieszka w domu i korzysta z oczyszczalni, tym jest ona droższa. Za zestaw dla domu, w którym mieszka 6 osób, zapłacimy ok. 3 tyś. Zatem ceny samego systemu wahają się w granicach 2-3 tyś. Koszty montażu są podobne. Można też kupić znacznie droższą, rozbudowaną oczyszczalnię dla kilku rodzin. Systemy zbiorników można rozbudowywać. Jednak podstawowy koszt, to ok. 2 – 3,5 – 4 tysięcy złotych.

Właściciel domu, bliźniaka, bądź innej nieruchomości zabudowanej, ma obowiązek odprowadzania ścieków w sposób zgodny z prawem. Nie można ich np. przekierować do pobliskiej rzeki, strumyka, czy jeziora, gdyż za to grożą wysokie kary a środowisko może zostać skażone. 

Top